Імпортозаміщення. У Криму розробляють "вбивцю Windows"

22 листопада 2016, 15:17
У Криму вже рік розробляють російську заміну операційній системі від "іноземній компанії Microsoft"

У Кримському університеті імені Вернадського (КФУ) розробляють власну операційну систему ОС Крим, щоб відмовитися від Windows. Про це заявив ректор вузу Сергій Донич, передає Ain.ua.

Відео дня

Про амбіції Кримського університету в справі російського імпортозаміщення стало відомо після того, як університет з ознайомчим візитом відвідав академік з Москви Ігор Соколов. Донич повідомив гостю, що "розуми Кримського федерального університету працюють над створенням унікального продукту, який дозволить відмовитися від продукції іноземній компанії Microsoft і перейти на операційні системи вітчизняного виробництва".

"Ідея прийшла сама собою, адже якщо працювати в системі Microsoft, можна через якийсь час опинитися біля розбитого корита. Приміром, відбудеться програмне оновлення і університет, який робить перші кроки до того, щоб стати "електронним" вузом, втратить всю наявну інформацію і дані", - запевняє Сергій Донич.

За словами Донича, над проектом працюють вже близько року. Плани амбітні — готовий продукт планують представити "на найвищому рівні".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X