Google навчить штучний інтелект писати картини і музику

24 травня 2016, 08:05
1 червня Google запустить проект Magenta, метою якого є навчити штучний інтелект творчості

Працювати над проектом буде команда Google Brain – підрозділу американської компанії, що займається розробкою технологій машинного навчання. Спершу в неї увійде лише 6 осіб, але з часом Magenta приверне більше фахівців.

Відео дня

Освоювати тонкощі творчого процесу ШІ буде поступово. Спершу команда Magenta розробить алгоритми для створення музики. Потім прийде черга відео, а потім – образотворчого мистецтва.

"Є кілька причин, з яких я захотів сформувати Magenta, і одна з них полягала в бажанні побачити повноцінні, чесні і дивовижні поліпшення в мистецтві глибинного навчання", - розповів один з учасників проекту Дуглас Екк у ході музичного фестивалю Moogfest.

Проект буде реалізований за допомогою системи машинного навчання TensorFlow, доступ до якої Google відкрила в минулому році. На думку Екка, таке рішення дозволить всім бажаючим самостійно розвинути роботу, яку виконає він зі своїми колегами.

Ймовірно, Magenta випустить власний додаток, за допомогою якого користувачі зможуть оцінити музичне та образотворче мистецтва, створене штучним інтелектом. З його допомогою команда проекту зможе зрозуміти, чи сподобається людям таке мистецтво, і якщо так, то чому.

Раніше фахівці Google Brain навчили ШІ логічно поєднувати два речення фразами, що підходять за змістом. І хоча в підсумку вийшло щось, що нагадує поезію, мета цієї роботи полягала в іншому. ШІ повинен був навчитися генерувати різні речення з одним і тим же змістом, подібно людині, яка підбирає різні слова для вираження однієї й тієї самої думки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X