Чистий прибуток Яндекса впав більше ніж на 40%

16 лютого 2016, 14:46
Чистий прибуток компанії Яндекс у 2015 році скоротився на 43% порівняно із 2014 роком і склав $132,8 млн

Падіння чистого прибутку Яндекс демонструє вперше від моменту виходу компанії на IPO у травні 2011 року, передає РБК.

Втрати компанії пов'язані з валютною орендою офісу у Москві та індексацією зарплат розробників та проведенням масштабних рекламних кампаній, зокрема сайту Auto.ru Яндекс.Маркета, Яндекс.Браузера і Яндекс.Такси.

Відео дня

За словами прес-секретаря компанії Асі Мелкумової, падіння прибутку пов'язане у першу чергу зі змінами курсів валют. За її словами, щоб оцінити реальні успіхи та динаміку бізнесу Яндекса інвестори дивляться на показник "скоригованого чистого прибутку", який очищений від впливу низки "паперових" факторів, у тому числі валютного.

Мелкумова також наголосила, що до кінця року падіння прибутку сповільнилося: у четвертому кварталі воно склало 8%, а протягом року цей показник знижувався в динаміці 10-16%.

Водночас показник скоригованого чистого прибутку також знизився порівняно із 2014 роком — на 11% і склав $167,1 млн.

За словами генерального директора Яндекса в Росії Олександра Шульгіна, компанія завершила четвертий квартал "з чудовими результатами", передає Slon.ru. Він наголосив, що виручка компанії зросла, а також за підсумками кварталу відзначено більше 394 тисяч рекламодавців, ця кількість рекордна.

Крім того, за словами Шульгіна, Яндекс виділяє окремі напрями Яндекс.Таксі, Auto.ru та Яндекс.Маркет і буде активно інвестувати в їх розвиток у 2016 році.

Раніше повідомлялося, що Федеральна антимонопольна служба РФ задовольнили позов російського інтернет-гіганта Яндекс проти Google, визнавши американську корпорацію винною в порушенні закону про конкуренцію.

Показати ще новини
Радіо НВ
X