Блискуча штучка. Огляд роутера TP-Link Archer C2300
Хороший роутер за вменяемые деньги. Потенциальный бестселлер или нет?
Про роутери писати не просто. Більшість людей взагалі не розуміють, що там можна аналізувати — це ж «просто коробочка, яка роздає інтернет».
Ну а ті просунуті користувачі, які знають, що таке MU-MIMO або VPN Acceleration, і самі прекрасно розбираються в роутерах. Їм огляди не потрібні, хіба що порівняльні тести з цифрами і таблицями.
Я ж все-таки вважаю, що певна популяризація хорошим роутерам не завадить. Тому що витративши на маршрутизатор не 500 грн, а 3000 можна отримати ряд реальних переваг.
Але про все по порядку.

TP-Link Archer C2300 — що сподобалося?
1 З точки зору простоти налаштування роутери TP-Link мені завжди подобалися. Можна використовувати браузер, а можна — застосунок для смартфона.
Якщо ви нічого не розумієте в роутерах, а лише хочете отримати робочий інтернет, ви можете отримати шуканий результат за лічені хвилини. Вам просто потрібно придумати назву для точки доступу (хоча система за дефолтом запропонує вам стандартну назву) і пароль.
Але якщо вам хочеться погратися з налаштуваннями, тут можливостей просто море.
2 Набір портів стандартний для роутера цього класу, а от розміщення їх дещо незвичне. Чотири LAN-порти розміщуються позаду, а два USB-порти — збоку.
Два USB-порти — це круто. Ви можете одночасно підключити до роутера принтер і зовнішній жорсткий диск для резервних копій або розшарювання даних.

3 З комунікаціями тут все на найвищому рівні. використовується 802.11ac (до 1625 Мбіт/с в 5 ГГц, і до 600 Мбіт/с в 2,4 ГГц). Технологія MU-MIMO дозволяє давати високу швидкість відразу кільком пристроям.
Також любителі колупатися в налаштуваннях можуть вивчити два нові терміни. Range Boost — означає більш потужний передавач, що дозволяє розширювати діапазон мережі, а Beamforming означає можливість направлення посиленого сигналу в затребуваний бік.
На практиці роутер демонструє вельми гідну якість зв'язку. Я спокійно користувався домашньою мережею в машині, припаркованій у дворі. На такі подвиги здатні дорогі роутери, але звичайні за 500-800 грн туди просто не добивають.
4 Дуже люблю таку штуку як гостьова мережа.
Це зручно. Прийшли до вас гості на вечірку, просять пароль від WiFi, а ви їм даєте доступ не на вашу основну мережу, а в спеціально створену для них гостьову.
А TP-Link Archer C2300 дозволяє мати аж дві мережі відразу (В 2,4 ГГц і в 5 ГГц).

TP-Link Archer C2300 — що не сподобалося?
1 Дизайн здався мені дещо недоладним. Не до кожного інтер'єру підійде.
Половина кришки глянцева, половина має футуристичну перфорацію.
Ну а ось кнопка для відключення світлової індикації роутера — за це окрема подяка. Якщо роутер стоїть у вас у спальні, миготливі вогники вночі можуть бути недоречні.
2 Мережа 2,4 ГГц виявилася досить повільною. Я не проводив детальних вимірів. Але суб'єктивно на ній швидкість не дуже висока.
Зокрема, саме до цієї мережі підключено один з моїх телевізорів зі Smart TV. І на ньому часом спостерігалися гальмування, яких я не бачу при використанні мого основного роутера (це теж TP-Link, до слова, але модель дорожча).
Але в 5 ГГц мережах проблем не було ніяких. І Archer C2300 постійно забезпечував високі швидкості на рівні більш дорогих моделей.
TP-Link Archer C2300 — хороший роутер за свої гроші (від 4000 грн). Якщо вам до душі такий дизайн (або ви ставите маршрутизатор в такому місці, що він не часто трапляється вам на очі), то причепитися взагалі за великим рахунком ні до чого.
Якщо ви шукаєте саме такий роутер, то ми підібрали кілька посилань з хорошими цінами. Наприклад, ось тут зараз дають у подарунок WiFi USB-адаптер.
А тут хороші умови щодо розстрочки, якщо вона вам потрібна.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.