Американські вчені створили ввічливого робота

4 вересня 2017, 09:35
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту навчили робота деяких соціальних норм

Такий механізм можна використовувати на жвавих пішохідних вулицях, пише Science Alert .

Ввічливий дроїд знає норми пішохідного руху, навчений обгону зліва чи справа, а також чітко обирає сторону тротуару для пересування залежно від правил у конкретній країні. Також робот підпорядковується негласним соціальним нормам і дотримується дистанції, яка прийнята між людьми в певному регіоні.

Відео дня

Щоб добитися цього, використовується набір камер і лазерних датчиків, які прикріплюються до верхньої частини пристрою. Це дозволяє йому розпізнавати осіб навколо і не заважати їм, не сповільнюючи потоку людей навколо себе. Робот здатний підтримувати швидкість руху 1,2 метра на секунду.

"Така навігація є важливою для мобільних роботів, які працюють в умовах, що вимагають частого взаємодії з пішоходами. Так, наприклад, невеликі роботи можуть працювати на тротуарах для пакування й доставки продуктів харчування. Крім того, транспорт із такими датчиками зможе перевозити людей у великих переповнених приміщеннях, таких як торгові центри, аеропорти й лікарні ", - говорить провідний дослідник Ю Фан Чен.

Робот уже пройшов тестові випробування в одному з будинків у кампусі Массачусетського технологічного інституту. Зокрема, він затримався перед людиною з кавою та пропустив туристичну групу.Раніше НВ повідомляло, що студенти з університету Антверпена створили роботизовану руку для сурдоперекладу. Робот-сурдоперекладач ASLAN - це рука, що складається з 25 окремих 3D-надрукованих деталей. Його управління здійснюється за допомогою 16 сервоприводів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X