Американські вчені створили батарейку, що самознищується

10 серпня 2016, 10:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Університеті штату Айова була розроблена батарейка, яка може менш ніж за годину розчинитися у воді

Батарейка налічує 5 мм в довжину, 6 мм в ширину і 1 мм в товщину і видає напругу в 2,5 вольта. Розробка вчених з Айови може підтримувати роботу настільного калькулятора протягом 15 хвилин. Щоб батарея розчинилася у воді, потрібно близько 30 хвилин.

Відео дня

Провідним автором проекту виступив професор Реза Монтазамі, який раніше працював над створенням технологій, які дозволять виробляти електроніку, що самознищується. Тепер Монтазамі вдалося створити елемент живлення, який міг би застосовуватися в подібних пристроях.

"Електроніка, що самознищується, могла б уберегти військові секрети від потрапляння до рук супротивника, - свідчить повідомлення на сайті Університету штату Айова. – Або вони могли б позбавити пацієнтів від болю при видаленні медичних пристроїв. Чи можна було б створювати датчики вимірювання параметрів навколишнього середовища, які можуть бути просто змиті дощем".

Дослідники відзначають, що створення більш великих батарей можливо, однак і процес їх самознищення буде займати більше часу. Вони припускають, що цю проблему можна було б вирішити шляхом об'єднання декількох компактних батарей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X