Amazon і eBay припинили продаж небезпечних розумних іграшок

7 червня 2018, 17:20

Компанії Amazon і eBay відкликають смарт-іграшки CloudPets з продажу через побоювання, що вони можуть шпигувати за своїми власниками.

Дослідження показало, що мільйони голосів власників іграшок зберігалися онлайн без належного захисту, пише BBC.

"Здається, що відмова в продажу товарів, які ставлять під загрозу безпеку і приватність людей - єдиний шлях змусити дизайнерів і виробників думати про можливі ризики", - заявила Анжела Сессі, професор технологій в Університетському коледжі Лондона.

Відео дня

CloudPets - м'які іграшки, в які вбудовані мікрофон і динамік. Вони дозволяють дітям записувати і програвати голоси друзів і членів сім'ї, які можна завантажити в мережу через додаток, пов'язане з Bluetooth.

У лютому 2017 року з'ясувалося, що мільйони голосів власників іграшок зберігалися онлайн без належного захисту. Лондонська дослідницька компанія Context Information Security помітила іншу проблему з іграшками, - виявилося, що за їх власниками можна шпигувати без авторизованого доступу.

"Будь-хто може підключитися до іграшки, коли вона включена і не підключена до іншого пристрою. Bluetooth LE зазвичай працює на відстані від 10 до 30 метрів, тому будь-хто поза домом може підключитися до іграшки, скачати аудіо і отримати аудіо з мікрофона", - повідомили в Context Information Security.

Більш того, була виявлена ​​нова проблема: додаток в іграшках перенаправляє користувачів на інтернет-сайт, реєстраційний домен якого зник. Небезпека цього полягає в тому, що хакери можуть використовувати цю адресу, щоб здійснювати подальші кібератаки на сім'ї, які мають "іграшки-шпигуни".

"Я сама - мама двох маленьких дітей. Коли в світі, де крадіжка і злив персональних даних стають рутиною, а товари на зразок CloudPets можуть залишатися на полицях магазинів, безпека і приватність моїх дітей виявляються під все більшою загрозою", - розповіла ВВС віце-президент Mozilla Ешлі Бойд.

Walmart і Target, як повідомляють, також увійшли в число компаній, які припинили продажі "іграшок-шпигунів" в США. Хоча іграшки вже вилучені з продажу на Amazon в США, вони все ще продаються в Британії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X