Серйозний збій. SpaceX знищить частину своєї армії супутників Starlink
Наукпоп14 лютого 2024, 15:25
Ці супутники виконуватимуть безпечну, циклічну та контрольовану операцію опускання, яка триватиме приблизно шість місяців, запевняють в SpaceX.
«У найближчі тижні та місяці SpaceX здійснить контрольований спуск приблизно 100 додаткових супутників ранньої версії 1 Starlink. Наразі ці супутники є маневровими та ефективно обслуговують користувачів, але команда Starlink виявила загальну проблему в цій невеликій групі супутників, яка може збільшити ймовірність збою в майбутньому. … Усі супутники зберігатимуть маневровість і здатність уникати зіткнень», — йдеться в заяві на сайті Starlink.
Компанія також повідомила, що до цього часу ініціювала контрольований спуск з орбіти 406 супутників Starlink із майже 6000 запущених супутників. З них 17 наразі неманевровні. Інші 95% супутників, для яких команда Starlink ініціювала контрольований спуск, уже зійшли з орбіти.
NV писав, що російські військові дедалі частіше почали використовувати термінали супутникового інтернету Starlink від SpaceX на своїх позиціях. У SpaceX заперечували співпрацю з російським урядом або його збройними силами. В Головному управлінні розвідки Міноборони України зазначали, що термінали Starlink завозять в країну-агресора контрабандою. ГУР також стверджує, що у російських окупантів досі є проблеми зі зв’язком.