«Ласкаво просимо на вечірку». Керівництво X підтримало відмову Meta від цензури та фактчекінгу

IT-індустрія

8 січня 2025, 11:36

Виступаючи з промовою на CES 2025 в Лас-Вегасі, генеральна директорка X Лінда Яккаріно похвалила Meta та Марка Цукерберга через останні зміни в політиці компанії, які скасовують фактчекінг і послаблюють модерацію у Facebook, Instagram і Threads.

І Яккаріно, і власник X Ілон Маск завжди активно просували функцію перевірки фактів на основі нотаток користувачів, яка тепер функціонує на їхній платформі. Керівниця X вважає бажання Meta наслідувати цей приклад правильним.

«Я думаю, що це дійсно захопливо, коли ви думаєте про те, що нотатки спільноти корисні для світу. Дуже приємно бачити, що Марк і Meta розуміють це. Марк, Meta, ласкаво просимо на вечірку», — сказала гендиректорка X на CES 2025.

Водночас експерти оцінюють цей метод протидії дезінформації на платформі як недосконалий. Приміром, у торішньому звіті дослідників дезінформації з американського Центру протидії цифровій ненависті (CCDH) зазначається, що багато оманливих дописів, включно з відомими постами самого Маска, можуть набирати мільярди переглядів, не отримуючи жодних виправлень.

Meta відмовляється від цензури — що відомо

7 січня Meta Марка Цукерберга, що є власницею надпопулярних соцмереж Facebook, Instagram і Threads, оголосила про прагнення відновити свободу слова на своїх платформах. У межах цих зусиль платформи докорінно змінять свій жорсткий підхід до модерації контенту, через який часто потерпали нешкідливі публікації, і перевірки фактів.

Meta більше не залучатиме сторонніх фактчекерів і натомість покладатиметься на нотатки від користувачів. Модерацію зі застосуванням автоматизованих систем тепер використовуватимуть лише для дописів, пов’язаних із тероризмом, сексуальною експлуатацією дітей, наркотиками, шахрайством. Для виявлення менш серйозних порушень компанія тепер покладатиметься на скарги від користувачів.

Інші новини

Всі новини