Дитина на карантині — гірше за атомну війну. І батькам працювати заважає, і сама вчитися не дуже хоче. А надто коли у неї нема власного гаджета, яким не треба ні з ким ділитися.
Залишимо осторонь педагогічні питання. І не будемо сперечатися з думкою деяких батьків про те, що дитині потрібно обмежувати використання гаджетів, тим більше — самостійне і безконтрольне.
Навіть якщо поділяєте цю точку зору, складно заперечувати, що вчитися (тим більше дистанційно на карантині) без комп’ютера вельми складно.
Та й навряд чи хтось буде заперечувати, що в сучасному світі краще бути з комп’ютером на «ти» з раннього віку.
Загалом, купити дитині ноутбук — правильний крок з усіх точок зору.
Проте який саме?
Багато батьків роблять помилку, купуючи дітям найдешевші й недолугі ноутбуки. Навіщо щось дороге і потужне — це ж для дитини, розмірковують ті. І змушують нещасного малюка терпіти «гальма» і «зависання».
Дехто з батьків «роздратовується» і купує дітям топові геймерські ноутбуки за «всі гроші світу». А дитина потім на цьому ноутбуці мультики переглядає. І, що важливо, за рік геть ламає цей дорогущий гаджет (це ж діти, їм дорікати в недбалості часто-густо просто недоречно).
Отже, тут потрібен компроміс. Досить продуктивне рішення, щоб не було «гальм». Хороший екран, щоб дитина не псувала зір. Приємна клавіатура. І нормальна ціна.
Ми вибрали п’ять ноутбуків, які можуть стати оптимальною покупкою для дитини дошкільного й молодшого шкільного віку.
Asus X543MA-GQ571T
6999 грн
Відмінний ноутбук початкового рівня. Без особливих претензій, але і без відчутних мінусів.
15-дюймовий матовий екран не так відблискує, як глянцеві екрани (які переважають на ринку). Якщо у дитини сонячна кімната, це дуже важливо.
Залізо тут простеньке — Intel Celeron N4000, 4 ГБ, інтегроване відео, жорсткий диск об'ємом 500 ГБ.
Зате тут відразу встановлена Windows 10 Home 64bit. Для тих, хто не хоче самотужки «морочитися» з установкою або вважає, що його дитині ще зарано долучатися до чарівного світу Linux, варіант бездоганний.
І важить Asus X543 всього 1.9 кг. Для 15-дюймового ноутбука початкового рівня це нормальна вага.
Мерщій за посиланням, прицінюємося.
Dell Inspiron 3584
9999 грн
Ще одна «п'ятнашка», але вже дорожче.
Тут екран з роздільною здатністю Full HD. Глянцевий, але є покриття антивідблиску. Цілком гідний «середнячковий» процесор Intel Core i3−7020U, 4 ГБ оперативної пам’яті і жорсткий диск ємністю 1 ТБ. З таким процесором з інтегрованою відеокартою і мови не може бути про серйозні іграшки, але пограти в щось казуальне цілком вийде.
Встановлена Windows 10 Home дозволяє почати працювати відразу після покупки.
Важить ноутбук 2 кг. Для домашніх потреб принадиться.
Прицінитися до цього чудового ноутбука можна за цим посиланням.
Xiaomi RedmiBook JYU4152CN
19 тис. грн
Якщо ви вирішили побалувати дитину продуктивним рішенням (про всяк випадок, іноді дозволяєте пограти, або просто з доробком на майбутнє), можна ознайомитися з цією моделлю від Xiaomi.
У конкурентів знайти щось подібне за такі гроші буде заскладно. Надто коли враховувати, що Xiaomi навчилася виготовляти ноутбуки з буквально преміальним складанням. В даному випадку йдеться про металевий корпус, який не скрипить і не прогинається під пальцями, як у деяких суперників по ринку.
Ну а щодо начинки тут взагалі все розкішно.
Процесор Intel Core i7 8-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті, дискретна відеокарта Nvidia GeForce MX250 (2 ГБ) і SSD-накопичувач ємністю 512 ГБ.
І матовий 14-дюймовий екран з IPS-матрицею.
І до 10 годин автономної роботи (це за заявою виробника, звісно, а в реальності 6−7 годин з Wi-Fi і середньою яскравістю екрана).
Отже, маємо рішення з непоганою продуктивністю, багато ігор спокійно працюватимуть на середніх налаштуваннях (хоча, звичайно, для важких іграшок останніх років можливостей відеокарти MX250 замало).
З таким «залізом» цей RedmiBook застаріє не зовсім скоро. Тож це хороша інвестиція.
Переконайтеся самі — ось посилання .
Lenovo IdeaPad S145−15IWL
9400 грн
Ця «п'ятнашка» схожа на вищезгаданий ноутбук Dell.
Але за аналогічного бюджету ця модель трохи легша (1,85 кг проти 2 кг) і має низку відмінностей з начинням.
Тут слабкіший процесор Intel Pentium Gold 5405U (проти Intel Core i3 у Dell), зате тут 8 ГБ оперативної пам’яті, а замість жорсткого диска — більш швидкий SSD-накопичувач ємністю 256 ГБ.
Дискретної відеокарти тут немає, про геймерські амбіції можна забути.
Для когось може бути важливо те, що на відміну від ноутбука Dell в цій моделі немає встановленого Windows — щодо операційної системи доведеться потурбуватися відразу після придбання.
Ознайомитися з цією моделлю можна тут.
Acer Swift 1 SF114−32
11 тис. грн
Якщо ви хочете купити дитині максимально компактне рішення (скажімо, носити з кімнати в кімнату, або з розрахунком на посткарантинне майбутнє), а заодно не проти трохи витратитися, то можна придивитися до Swift 1.
Цей 14-дюймовий ноутбук важить всього 1,3 кг. Для тендітних дитячих ручок — те, що треба.
За «залізом» тут нічого видатного, та коли не грати в ігри, то якраз згодиться.
Процесор Intel Celeron N4000 з 4 ГБ оперативної пам’яті і SSD-накопичувачем місткістю 128 ГБ, а також інтегрованою відеокартою Intel UHD Graphics 600.
Екран тут досить гідний — 14 «, матриця IPS, дозвіл (1920 x 1080). І, що важливо, він матовий.
Щодо встановлення операційної системи — доведеться розбиратися самотужки.
Ось посилання, прицінюйтеся.