Дуже дорога поразка. Провальна місія Boeing Starliner коштувала вдвічі більше за польоти SpaceX
Наукпоп2 серпня 2024, 17:10
У своєму квартальному звіті про прибутки та збитки Boeing повідомила про збиток в розмірі 125 мільйонів доларів за програмою Starliner. Це не перший раз, коли Boeing повідомляє про фінансові збитки через Starliner. Враховуючи це, загальні збитки за програмою сягнули майже 1,6 мільярда доларів з 2016 року. Ці втрати зазвичай спричинені затримками графіків і додатковою роботою для розв’язання проблем на Starliner. Плата за розв’язання проблем, виявлених під час поточного випробувального польоту з екіпажем також ляже на Boeing.
Як пише Ars Technica, з урахуванням збитків, про які було повідомлено цього тижня, сума виділених коштів на Starliner NASA і Boeing за останні 14 років сягає 6,7 мільярда доларів. Для порівняння, усі контракти NASA зі SpaceX на подібний обсяг робіт у програмі Crew Dragon склали понад 3,1 мільярда доларів. SpaceX вже виконала всі шість своїх початкових польотів екіпажу для NASA. Boeing не зможе почати повноцінну експлуатацію Starliner ще щонайменше рік, а відтак NASA продовжило контракт із комерційним екіпажем SpaceX на вісім додаткових польотів до космічної станції до кінця 2020-х років.
Нагадаємо, коли десять років тому NASA уклало з Boeing контракт на 4,2 мільярда доларів на завершення розробки космічного корабля Starliner, компанія прогнозувала, що її капсула буде готова до польоту з екіпажем до кінця 2017 року. Однак повноцінний тестовий політ з екіпажем відбувся лише у червні цього року. Starliner пристикувався до Міжнародної космічної станції на початку літа, і екіпаж досі не вдалося повернути додому через численні проблеми з кораблем.