Наукпоп

23 листопада 2022, 13:17

«Нікакой панікі нєт». У Росії створюють безпілотник для розгону мітингів та контролю за нафтопроводами

Проект Шершень — це дрон подвійного призначення, оснащений ультразвуком для розгону масових заходів і здатний проводити аеророзвідку, зокрема, в районі об'єктів нафтогазового сектора.

Про російську інновацію розповів ТАСС її творець, керівник лабораторії зовнішнього пілотування та експлуатації безпілотних повітряних суден Науково-дослідного інституту обчислювальних комплексів (НДІВК) ім. М. А. Карцева Віталій Долгов.

«Цікавий напрям, апарат подвійного призначення з корисним навантаженням ультразвук, радіолокаційне придушення , — сказав Долгов. — Може використовуватись для придушення безпілотників та розгону масових заходів».

Як зазначив Долгов, Шершень – дрон малого радіусу дії, до 10 км. Також він повідомив про додаткові можливості своєї розробки.

"Зараз ми випробовуємо покриття для квадрокоптера, яке відображатиме радари. У цьому має бути його особливість. Якщо подивитися на зразок, представлений на виставці, він начебто пофарбований. Це спеціальна фарба, яка відображатиме радар», — наголосив він.

Навіщо маскування дрону малого радіусу дії, створеному для розгону протестів та спостереження за нафтовими підприємствами, керівник проекту не уточнив. Також невідома вартість цієї розробки.

Раніше Росія заявила про початок виробництва іранських безпілотників на своїй території.

Однак Іран не поспішає підтверджувати цю інформацію та навіть заявив про початок «спільного діалогу з Україною».

Другие новости

Всі новини