Зовні постукали. Тріщина на МКС могла з’явитися від зовнішнього удару по станції
Інновації30 жовтня 2020, 15:16
При цьому Рижиков повідомив співробітникам Центру управління польотами, що довжина тріщини складає порівняно невеликі 27 мм.
«У нас тут виникла ідея, Володимир, поки ми працювали. Якщо звернути увагу на фото, в середині тріщини зміна в кольорі. Є припущення, що був удар зовні», — зазначив космонавт Сергій Рижиков, звертаючись до керівника польоту російського сегменту МКС Володимира Соловйова.
Космонавт запропонував в рамках майбутнього виходу в космос за російською програмою, який запланований на 18 листопада, обстежити місце удару зовні модуля. Соловйов в свою чергу зазначив, що зробити це буде важко.
«Ви знаєте, дуже складно дістатися до місця під час виходу, там і кабелі, і треба буде від'єднати термоізоляцію, тому це дуже важко буде — дістатися конкретно до цього місця зовні», — пояснив керівник польоту.
Згідно трансляції переговорів, яку веде NASA, космонавт Рижиков протягом робочого дня на станції в четвер зняв з тріщини термоскотч, зачистив місце витоку спиртовими серветками, стерши маркер, яким раніше її обвели, а потім виміряв точні розміри ушкодження. Також космонавти провели детальну зйомку тріщини різними фотокамерами з різних ракурсів, переміщаючи джерело світла. Знімки були відправлені по каналу зв’язку в ЦУП.
«Досить складно зробити заміри з тієї лінійкою, яку ви порадили, поверхня дуже нерівна, навіть короткою стороною лінійки. Якщо прикласти її поперек тріщини, можна спостерігати, що немає ніякої глибини, а, скоріше, навпаки — напрямок розриву — всередину перехідної камери», — доповідав космонавт по ходу операції.
Раніше НВ писав, що на початку жовтня вдалося ізолювати витік повітря в модулі Звєзда на МКС. Раніше американські астронавти провели кілька днів у цьому модулі, щоб перевірити герметичність всієї станції.
Представники Роскосмосу підтвердили, що витік стався в службовому модулі Звєзда, де знаходиться наукове обладнання.
Керівники російської космічної місії запевняли, що цей витік повітря «безпечнаий для життя і здоров’я екіпажу МКС і не перешкоджає продовженню пілотованого польоту станції».
Однак експерти припускають, що значна втрата атмосфери на герметичній МКС може привести до необхідності закачування додаткового кисню.