Більшість українців вже знають про систему супутникового інтернету Starlink, розроблену однойменною компанією Ілона Маска.
Та попри хайп навколо Starlink ця компанія має серйозного конкурента у вигляді британського сузір'я супутників для високошвидкісного інтернету OneWeb.
OneWeb успішно запустила на орбіту 428 супутників і найближчим часом планує відправити ще 648 супутників.
Усі попередні партії OneWeb запускали на російських ракетах-носіях Союз, які хоч якось намагалися нав’язати конкуренцію більш сучасним та ефективним ракетам компанії SpaceX.
Схоже, що тепер Роскосмос втратив і цю частину ринку: після британських санкцій у відповідь на вторгнення російських військ в Україну керівництво космічних програм РФ також вирішило висунути свої вимоги до компаній з Великої Британії. Не стала винятком і OneWeb.
Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін заявив, що супутники OneWeb не повинні використовуватися у військових цілях, а також вимагав від британського уряду продати свою частку в компанії. Враховуючи, що влада Великої Британії є основним акціонером OneWeb, компанія просто відмовилася від співпраці з Роскосмосом.
Найімовірніше, що всі інші супутники OneWeb будуть запущені на ракетах носіях Falcon 9 і Falcon Heavy компанії SpaceX.
«Ми дякуємо SpaceX за їх підтримку, яка відображає наше загальне бачення безмежного потенціалу космосу», — заявив генеральний директор OneWeb Ніл Мастерсон.
Співзасновник компанії з розробки малих космічних апаратів «Орбітальний експрес» Віталій Єгоров нагадав, що головний конкурент OneWeb — компанія Starlink, яка належить SpaceX.
«Це приблизно, якби Mercedes почав постачати двигуни для BMW або McDonalds булки для Burger King. Напівдобровільний відхід „Роскосмосу“ з космічного ринку — це справжній подарунок SpaceX», — написав Єгоров у своєму Facebook.