Привіт, Ілоне! Starlink відкриє представництво в Україні

Інновації

19 квітня 2022, 16:29

Проєкт супутникової платформи зв’язку Starlink компанії SpaceX розпочав роботу на відкриттям представництва в Україні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Сьогодні понад 10 тисяч станцій допомагають ЗСУ бути на зв’язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних та телекомунікаційних об'єктів, закладів охорони здоров’я та навіть посівну кампанію, а також повертають до життя деокуповані території. Зараз Україну вже майже неможливо представити без сучасної технології Starlink. І ця технологія стане ще доступнішою для українців», — заявив міністр.

Зараз регуляторні органи в Україні обмежили користування супутниковим інтернетом Starlink цивільними особами. Але це — тимчасове явище і вже скоро всі обмеження будуть зняті, повідомляють у Держспецзв’язку.

Щоб зняти діючі обмеження, потрібно провести розрахунки та низку досліджень, оскільки «масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових». Наразі Starlink можуть користуватися лише військові та працівники об'єктів критичної інфраструктури.

Федоров доручив, щоб усі необхідні процедури, дослідження та атестації відбулися якнайшвидше.

Інші новини

Всі новини