Гаджети

29 січня 2021, 07:02

Телевізор Sony XH90 — три причини купити його і одна причина цього не робити

55-дюймовий телевізор, який ідеально поєднується з PlayStation 5. Та й сам по собі хороший. Чи вартий він тих чималих грошей, що за нього просять?

Просять, до речі, аж 36 тис грн. Хоча на знижки можна відловити за 31 тис.

З урахуванням того, що на ринку зараз безліч 55-дюймових телевізорів з підтримкою 4К і HDR, але з ціною вдвічі менше, відразу зрозуміло, що мова йде про преміум.

Маркетологи тих самих брендів (Китайських і не тільки), які роблять телевізори дешевше, відчайдушно намагаються довести, що переплачувати немає сенсу. Адже набір технологій по суті той же самий.

Маючи можливість порівняти з рядом недорогих телевізорів аналогічної діагоналі, я приходжу до висновку, що це не зовсім так.

Нижче я спробую коротко викласти свої основні враження від телевізора Sony XH90. І пояснити, чому все ж варто витратитися на більш дорогий телевізор. Якщо бюджет дозволяє, звичайно.

Sony XH90 / Фото: Sony

Sony XH90 — три причини купити

1 Якість зображення

Напевно, це прозвучить банально. А у піарників деяких китайських компаній і зовсім викличе істерику. Але я все ж скажу.

В преміальних телевізорах відчутно краще картинка.

А для чого ми, власне, купуємо дорогі телевізори з великими екранами? Правильно, заради того, щоб картинка радувала око.

Частота розгортки панелі Sony XH90 становить 100 Гц, проти типових 50-60 Гц. Тут є дійсно ефективна технологія HDR, а пряма підсвічування матриці використовує технологію квантових точок Sony вона називається TRILUMINOS).

Як результат, парочка телевізорів з цінниками вдвічі дешевше, які я використовував паралельно з Sony XH90 видають відчутно більше бляклу і невиразну, що чи картинку.

Особливо, різниця виявилася істотно, коли я по черзі підключав до двох телевізорів (Недорогому і нашому герою Sony XH90) новеньку консоль PlayStation 5 .

В іграх, особливо найновіших (Які вийшли спеціально для PS5 - наприклад, Demon's Souls), різниця в якості зображення, деталізації просто разюча.

Ну і звичайно, плавність руху також дуже сильно впливає на відчуття від ігрового процесу.

Знаєте, де найбільше все це проявилося?

Ми з сином проходимо стару гру Star Wars Jedi: Fallen Order (Вона вийшла ще для PS4), в ній безліч темних сцен, які потрібно проходити в динаміці.

На недорогих телевізорах це просто прикольно, а на Sony XH90 ти нібито реально занурюєшся в те, що відбувається. І деякі ситуації в грі на телевізорі Sony виявилося набагато легше і цікавіше пройти. Просто тому, що ти краще орієнтуєшся в темному просторі і взагалі - легше «Відчуваєш» свого героя.

Sony XH90 / Фото: Sony

2 Звук

Sony XH90 має два динаміки сумарною потужність 20 Вт. Якщо ви підете почитати характеристики телевізора, то зустрінете там згадка про «басах». Це - той рідкісний випадок, коли виробник чого б то ні було скромно зауважує.

Насправді, в Sony XH90 чи не найкращий звук, що я чув в телевізорах за останній час.

Він не тільки об'ємний і досить гучний, але і дуже добре пророблений. У тих же іграх навіть легкий шелест чути чітко, а не просто є фоновим шумом. А це вкрай важливо для ігор, іноді тільки так можна розрізнити, що до вас підбираються зомбі або якась ще нечисть.

3 Функціонал

Велике людське спасибі компанії Sony за те, що її телевізори працюють на «голому» Android.

Власне, виробники телевізорів не вміють писати нормальний софт. Найчастіше, прагнення людей купувати приставки, які транслюють контент з онлайну, пов'язані саме з тим, що телевізор є просто «Екраном», а дивитися там нічого навіть не дивлячись на Wi-Fi і всякі Smart-функції.

Користувачі нині стали прискіпливі. Прийшов ввечері додому і включив свіжу серію улюбленого серіалу на телевізорі - ось і все, що потрібно.

А пропріетарний софт сильно обмежує таку можливість. Вам потрібно купити підписку на стрімінговий сервіс, а то і кілька, але там адже може просто не бути того, що ви дивитеся.

Android дозволяє легко вирішити цю проблему. І спасибі Sony за те, що в їх телевізорах, на відміну від деяких інших «Преміум-брендів» все саме так.

Sony XH90 / Фото: Sony

Sony XH90 — одна причина не купувати

1 Ціна

Я не бачу якихось критичних недоліків у Sony XH90. Більше того, цей телевізор мені дико симпатичний і своїм нейтральним, але приємним дизайном, і функціоналом, і якістю зображення і звуку.

Але не можу не сказати, що витрачати такі гроші на телевізор стоїть у першу чергу тим, хто грає в ігри. І регулярно дивиться кіно в найвищій якості.

Якщо 90% часу ви дивитеся «Відосікі» з YouTube або серіали в піратських перекладах, у яких максимально доступне якість картинки 480p, то ви цілком можете просто не оцінити такий телевізор гідно. І вийде, що ви переплачуєте з іміджевих міркувань.

Другие новости

Всі новини