Біолог Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Юн Че Мун і його колеги виявили приклад того, як захищеність від антибіотиків позбавляє бактерію здатності виживати при рівнях магнію низькі. Результати свого дослідження вони описали у статті в Science Advances.
«Хоча ми часто вважаємо стійкість до антибіотиків основною перевагою для виживання бактерій, ми виявили, що здатність справлятися з обмеженням магнію в середовищі є більш важливою для розмноження бактерій. … Ми виявили „ахіллесову п’яту“ бактерій, стійких до антибіотиків. Ми можемо скористатися цим, щоб придушити формування стійкості до антибіотиків без ліків або шкідливих хімікатів», — каже молекулярний біолог Ґурол Сюел з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
Позбавлення середовища магнію може завадити здатності бактерій розвиватися. І оскільки немутовані штами не мають такого ж недоліку, зменшення основної поживної речовини не повинно негативно впливати на бактерії, необхідні для здорового мікробіому.
Нова тактика боротьби з інфекцією вкрай потрібна, оскільки до 2050 року стійкі до антибіотиків бактерії, за прогнозами, забиратимуть щороку 2 мільйони життів. Команда дослідників сподівається, що їхня робота допоможе виявити умови, які перешкоджають виникненню стійких до антибіотиків штамів, не вимагаючи розробки нових антибіотиків.