Гаджети

21 листопада 2020, 08:48

Навіщо потрібен роутер з підтримкою 4G? Огляд TP-Link TL-MR150

Це буде невеликий, але експресивний огляд роутера TP-Link TL-MR150, який мені швидше сподобався, ніж не сподобався.

Я люблю роутери з підтримкою стільникових мереж.

Не тільки тому, що у мене є дача, на якій немає проводового інтернету (ми ж не в якій-небудь Фінляндії, у нас 100 км від великого міста це вже повна дичина, де людям блага цивілізації не потрібні).

А ще й тому, що на цій дачі інтернет часом буває потрібніший, ніж удома. Коли дітям набридає штрикати палицями в багаття, ганяти жаб на березі річки і білок у нашому лісі, вони відчайдушно хочуть мультиків. А ще вони вчаться віддалено, і дивитися відеоуроки на YouTube, як то кажуть, сам бог велів.

І тут їм на допомогу приходить роутер, в який вставлена сім-картка стільникового оператора. На моїй дачі із середнім ступенем паршивості працюють всі три глобальні українські оператори і трішки краще — єдиний і всіма забутий оператор стандарту CDMA.

У підсумку я використовую паралельно два різних роутери з картками різних операторів. Залежно від погоди, вітру і такої-то матері в кожен конкретний день краще працює якийсь з операторів і у дітей все-таки запускаються мультики й уроки з YouTube.

Вдома, до речі, я теж періодично вдаюся до послуг роутера з 4G.

У мене в квартиру заходять кабелі одразу двох локальних провайдерів, але в обох трапляються трабли..  Тому періодично доводиться терміново вмикати резервний роутер з карткою стільникового оператора.

Більшість наявних маршрутизаторів цього класу — досить однотипні пристрої. Однакового розміру, ваги і дизайну.

Вибирати між ними не так вже й просто.

Полегшу вибір тим, хто придивляється до нового роутера TP-Link TL-MR150 вартістю 2299 грн.

Ось мої основні враження після двох місяців використання.

Глянсова кришка роутера сподобається любителям відбитків пальців і кривих відображень / Фото: НВ

1 Дизайн

Всю конструкцію виконано з матового пластика, але верхня кришка — з глянсового. Логотип сріблястий, а індикатори горять синім кольором.

Має дуже ефектний вигляд, звісно. Але тільки в перші кілька хвилин після того, як ви дістаєте роутер з коробки. Навіть якщо він тихенько стоїть десь збоку більшість часу, він швидко покриється помітним пилом.

А вже якщо ви часто берете його в руки, то глянсова кришка завжди матиме заляпаний і неакуратний вигляд.

TP-Link TL-MR150 / Фото: НВ

2 Стандартний набір роз'ємів

На задній кришці розташовано всі кнопки управління, три порти LAN і один суміщений LAN/WWAN порт, а також слот для сім-карток.

Набір стандартний, розташування звичне, причепитися тут немає до чого.

До речі, тут використовується формат Micro SIM, про існування якого багато хто напевно вже забув. Але, на щастя виробник поклав у коробку перехідник, який дозволяє використовувати звичайну nano SIM.

3 Зручність управління

Не втомлююся повторювати, що у TP-Link зразково-зручний WEB-інтерфейс для налаштування роутерів.

Навіть останній чайник може просто увіткнути сім-картку або кабель провайдера й отримати повноцінну WiFi-мережу вже за хвилину. По суті, потрібно тільки вибрати ім'я для мережі і пароль.

Якщо ви володієте ширшими знаннями в побудові WiFi-мереж і маєте намір застосувати їх на практиці, до ваших послуг вкладка з просунутими налаштуваннями.

Наприклад, можна створити паралельно з основною мережею гостьову. Або задати можливість підключення до мережі виключно через MAC-адреси пристроїв.

Є окремий пункт для управління SMS. Штука дуже корисна, все-таки у вас немає можливості «спілкуватися» з оператором стільникового зв'язку за допомогою USSD-кодів, як на звичайному телефоні.

TP-Link TL-MR150 / Фото: НВ

4 Якість зв'язку

З дизайном і зручністю використання розібралися, тепер поговоримо про головне. Про якість з'єднання.

TP-Link TL-MR150 вміє те саме, що й більшість роутерів за такі гроші.

LAN і WAN-порти тут 100-мегабітні. WiFi-мережа працює в діапазоні 2,4 ГГц (802.11n) на швидкостях до 300 Мбіт/с.

Можливе одночасне підключення до 32 клієнтів бездротового зв'язку.

На практиці все це працює приблизно так.

З карткою оператора Київстар при майже максимальному рівні сигналу у мене вдома, три одночасно підключених ноутбуки спокійно відтворювали ролики з YouTube в HD-якості. Speedtest показував завантаження на швидкості 25–30 Мбіт/с.

З lifecell картина була трохи оптимістичнішою, але й покриття у мене вдома відчутно краще.

На дачі, де обидва оператори працюють однаково погано, а Vodafone ще гірше, втім я, міг домогтися практично повноцінного навчального дня для дітей. Але вони використовували один підключений до WiFi ноутбук по черзі.

Загалом, у разі використання TP-Link TL-MR150 «пляшковим горлечком» стають не можливості самого роутера, а якість зв'язку від рідних наших операторів.

Купити TP-Link TL-MR150 за доброю ціною можна тут.

НВ може заробляти комісію на продажу товарів, згаданих у цій статті.

Другие новости

Всі новини