«Це його третє серце!». В Україні лікарі вперше провели ретрансплантацію життєво важливого органа — відео

Медицина

13 січня 2025, 16:41

В Інституті серця Міністерства охорони здоровʼя України провели унікальну операцію з повторної трансплантації серця.

Унікальна для України операція — ретрансплантація серця — врятувала життя 30-річному пацієнтові, на ім'я Петро.

«Чоловік живе вже з третім серцем, це друга трансплантація. Сім років тому йому зробили трансплантацію в Мінську, і за сім років серце вже прийшло в поганий стан. Тому ми зробили першу в Україні ретранспланцію. Поки що стан пацієнта задовільний», — розповів директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Також лікар показав пацієнта через три дні після надскладної операції. Він був у доброму гуморі та сказав, що почувається чудово.

Нагадаємо, Україна активно розвиває напрямок трансплантації останні чотири роки. За даними МОЗ, за цей час вже було проведене 1,5 тисячі операцій, ще понад 3 тисячі пацієнтів очікують на пересадку органів. За минулий рік в Україні проведено 467 трансплантацій органів. Такі операції для українців є безоплатними, і кожна людина за життя може надати згоду на посмертне донорство.

Раніше у Львові втретє трансплантувати нирку 21-річній дівчині з Одещини. Віталіна Грицевич із міста Подільськ протягом останніх десяти років живе на діалізі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Інші новини

Всі новини