За крок до мети. Японський космічний апарат надіслав листівку з орбіти Місяця
Наукпоп21 травня 2025, 16:04
Resilience вийшов на місячну орбіту понад тиждень тому. Посадковий модуль перебуває на висоті приблизно 100 кілометрів над поверхнею супутника. У цьому положенні апарат передав на Землю селфі.
На новому зображенні можна побачити не тільки космічний апарат, що пролітає повз Місяць, а й мікроровер Tenacious, який супроводжує його, захований під кришкою в правому нижньому кутку. Фотографію зробила камера, встановлена на верхній частині посадкового модуля.
Нагадаємо, Resilience був одним із двох космічних апаратів, які вирушили до Місяця на ракеті SpaceX Falcon 9 у середині січня. Його супутник, посадковий модуль Blue Ghost компанії Firefly Aerospace, вибрав швидший маршрут і приземлився на поверхні 2 березня. Firefly стала першою приватною компанією, яка доставила свій посадковий модуль на Місяць неушкодженим.
ispace обрала довший шлях, щоб заощадити паливо. Посадка в рамках її місії Hakuto-R запланована на 5−6 червня. Це буде друга спроба компанії після невдалої посадки у квітні 2023 року. Тоді її космічний корабель вичерпав паливо і розбився на Місяці.