Наукпоп

9 травня, 21:03

Ексклюзив НВ

Альтернатива МКС. Китай поділився амбітними планами на майбутнє своєї нової космічної станції Тяньгун

До кінця року Китай проведе шість запусків, щоб завершити роботу над своєю комічною станцією Тяньгун. Плани амбітні — планується, що на станцію літатимуть туристи та міжнародні астронавти, а на її орбіті працюватиме космічний телескоп Сюньтянь.

Китайські чиновники розповіли, що перша запланована місія пройде вже у травні, мета якої — поповнення запасів на станції. У червні планується старт Шеньчжоу-14 — шестимісячної місії, під час якої три астронавти вирушать до Тяньхе — першого модуля космічної станції.

Запуск другого (Веньтянь) та третього (Меньтян) модулів заплановані на липень та жовтень відповідно. Таким чином, до кінця 2022 року китайська космічна станція буде готова до експлуатації. Тоді ж ближче до грудня заплановані вантажні місії, які доставлять на станцію додаткове обладнання, а також перша зміна екіпажу на борту.

Після цього астронавти змінюватимуть один одного кожні шість місяців — кожна команда виконуватиме безліч експериментів, серед яких будуть дослідження, присвячені мікрогравітації, астрономії, наукам про Землю, новим матеріалам та технологіям. Паралельно на станцію літатимуть і вантажні кораблі, доставляючи запаси та обладнання.

Наприкінці 2023 року планується запуск космічного телескопа Сюньтянь, який перебуватиме на одній орбіті зі станцією. Таким чином він зможе стикуватися з нею для дозаправки та технічного обслуговування.

Китайські вчені сподіваються, що телескоп допоможе провести їм дослідження в галузі формування та еволюції Всесвіту, темної матерії та темної енергії, екзопланет та об'єктів Сонячної системи.

Нині Китайське національне космічне управління розглядає можливість ще більшого розширення космічної станції та сфери її діяльності. Наприклад, чиновники хочуть збільшити кількість модулів до шести, а також зробити більше кабіну управління, щоб «забезпечити кращі умови життя для астронавтів». Також це потенційно допоможе потенційній співпраці з космічними агентствами інших країн.

Окрім наукових експериментів, станцію планують використати як визначну пам'ятку — і відправляти на неї космічних туристів.

Початковий план, вперше викладений у 1992 році, передбачає, що станція Тяньгун із трьох модулів безупинно прийматиме екіпажі протягом 10 років. Щорічно запускатимуться два космічні кораблі з екіпажем та два вантажні кораблі. За словами Хао, космічний телескоп Xuntian, який перебуватиме на одній орбіті з Tiangong і зможе стикуватися для дозаправки та технічного обслуговування, має бути запущений наприкінці 2023 року.

Другие новости

Всі новини