У рамках дослідження вчені з Токійського університету включили музику для 10 щурів, оснащених бездротовими акселерометрами для вимірювання рухів голови.
В якості контрольної групи запросили 20 добровольців. Цього разу — людей.
З’ясувалося, що і тварини, і люди реагували на музику приблизно однаково — вони ритмічно похитували головою. Пацюкам особливо сподобалися досить швидкі композиції з репертуару поп-виконавців, на кшталт Born This Way Леді Гаги, Another One Bites the Dust групи Queen, а з класики гризуни оцінили бравурну Сонату для двох фортепіано К.448 Моцарта.
«Щури демонстрували вроджену — тобто без будь-якої підготовки чи попередньої дії музики — синхронізацію рухів голови», — сказав Хірокадзу Такахаші з Токійського університету.
У майбутньому група Тахакаші сподівається вивчити нейронний механізм, який пояснює подібну дію музики на гризунів, а також використати його в одному з наступних поколінь штучного інтелекту.
Довгий час вважалося, що рух у такт музиці — це унікальна і притаманна лише людям навичка, але нещодавні дослідження показали, що тюлені теж нею володіють. Японське дослідження показало цю здатність і у щурів.