20 квітня 2020, 20:02
Геймерський ноутбук Acer Predator Helios 300 — п’ять причин купити й одна причина не робити цього
Отже, геймерський ноутбук за $2000. З таким цінником у ноутбука мають бути суцільні плюси. І жодних мінусів. А насправді?
До мене Acer Predator Helios 300 приїхав у дуже солідній конфігурації. Це був разючий контраст з фактично «бюджетним» Acer Nitro 5, про який я писав кілька місяців тому.
Отже, мій Acer Predator Helios 300.
Матовий екран 15.6″, матриця IPS (1920x1080 пікселів) з частотою оновлення 144 Гц.
Усередині досить значні Intel Core i7−9750H (2.6 — 4.5 ГГц), 16 ГБ оперативної пам’яті, зв’язка HDD 1 ТБ + SSD 256 ГБ. Бадьора відеокарта nVidia GeForce RTX 2060 (6 ГБ) і Windows 10 Pro на борту.
Чорний і брутальний. З підсвічуванням клавіатури з усіма кольорами веселки.
Вага 2,4 кг.
І цінник теж важкий — трохи більше 54 000 грн.
Ноутбук пробув у мене більш ніж місяць. Вражень накопичилося чимало. Постараюся не розводити тут Війну і мир. Коротко пройдуся факторами, які мають підстьобнути до купівлі Acer Predator Helios 300, якщо ви придивляєтеся до ноутбуків цього типу. І розповім про те, що може від такої купівлі відштовхнути.
П’ять причин купити Acer Predator Helios 300
Почну з моментів, які особисто мені сподобалися. І розміщу їх у порядку убування — найважливіший на початку.
1 Продуктивність
Intel Core i7−9750H — це відмінний процесор для ігрового ноутбука. А в поєднанні з 16 ГБ оперативної пам’яті і відеокартою серії RTX питань до ігрових можливостей ноутбука не виникає.
Він просто створений для геймінгу в 1080p, будь-які ігри йдуть на «максималку», відеокарта RTX 2060 має підтримку трасування променів і технології DLSS.
За весь час використання у мене жодного разу не виникло відчуття, що мені не вистачає потужності. Ні під час монтажу відео, ні під час ігор (третій Відьмак видає 60 FPS). Троттлінгу не було ніколи.
Кілька слів про апргрейд. Тут немає окремого люка для доступу до компонентів. Доведеться знімати всю нижню кришку. Але зробити це не складно.
Зате відразу після цього з’являється доступ до всього — тут і батарея, і WiFi-модуль і оперативна пам’ять (її можна розширити до 32 ГБ) і три слоти для накопичувачів.
У тестовому екземплярі два були зайняті (SSD 256 ГБ і жорсткий диск ємністю 1 ТБ), але можна додати і третій накопичувач.
Якщо ви з тих, хто тримає на ноутбуці відразу багато ігор, а також цілу колекцію фільмів і музики, Acer Predator Helios 300 — вам, безумовно, сподобається.
2 Дизайн і конструкція
Корпус з алюмінію і пластика не тільки справляє досить солідне враження на дотик, але і виглядає дуже брутально і стильно.
Одразу розумієш, за що заплатив такі гроші.
У Acer Predator Helios 300, безумовно, є своє «обличчя» і свій геймерський шарм.
На відміну від простенької чорно-червоної гамми колишніх ноутбуків цієї серії, тут дизайнери вдосталь погралися з чорним і блакитним кольорами.
У логотипу Predator на кришці є своя підсвічування. Виглядає круто.
Дуже сподобалося матове покриття поверхонь — пафосно і практично.
Міцність конструкції вражає — ніщо не прогинається, не продавлюється.
Шарніри кришки зроблені на совість. Ноутбук можна відкрити однією рукою (той самий горезвісний «тест макбука»), і в заданій позиції кришка утримується чітко.
Окремо відзначу наявність чотирьох портів USB (один з них Type-C), є також miniDP і HDMI. Ну і старообрядницький Ethernet (вже не знаю, хто ними зараз користується, але тут він є).
3 Клавіатура і тачпад
Як давньому користувачеві ноутбуків Apple мені рідко подобаються клавіатури і, особливо, тачпади в інших ноутбуках.
Найчастіше, доводиться стримуватися від шпильок, адже якщо людина з тієї чи іншої причини вибирає «не Apple», значить, немає сенсу порівнювати тачпад ноутбука з еталонними, на мою думку, тачпадом MacBook.
Але в деяких випадках шпильки і не просяться.
Ось і Acer Predator Helios 300 потішив і клавіатурою, і тачпадом.
Клавіші оснащені відмінним механізмом, який не хрумтить і не люфтить, хід клавіш невеликий, але відмінно відчувається. Працювати з текстами легко і приємно.
Багатобарвне підсвічування (RGB) заслуговує окремих похвал, геймери такі штуки люблять.
Тачпад великий, підтримує мультитач-жести. У нього відмінна чутливість, після MacBook великої різниці не відчувається. І це чудово.
4 Predator Sense
Фірмова утиліта Predator Sense мені дуже подобається. Для її виклику на клавіатурі є окрема клавіша, що дуже зручно.
Сама програма оформлена в темно-блакитних тонах, личить дизайну ноутбука.
Predator Sense не переобтяжена зайвим функціоналом (і за це Acer величезне спасибі), але водночас дозволяє керувати розгоном процесора і відеокарти, регулювати налаштування RGB-підсвічування клавіатури, відстежувати температуру компонентів ноутбука і швидкість роботи вентиляторів.
Річ абсолютно незамінна для геймерського ноутбука. І до того ж зроблена з розумом.
5 Ціна
Незважаючи на досить значний цінник, Acer Predator Helios 300 у такій конфігурації здається цілком виправданою покупкою.
Якщо відштовхнутися від GeForce RTXX 2060 з 6 ГБ відеопам'яті, то ми відразу опиняємося в ціновій категорії від 45 тис. грн і вище. Але якщо відфільтрувати все пропозиції з урахуванням Core i7 і зв’язки SSD+HDD, то ми побачимо, що аналогічні конфігурації коштують не менше, а то й більше, ніж запропонована в цьому випадку ціна 54 тис. грн.
Це дорого, але не занадто.
За таку міць у порівнянні з конкурентами ціна у Acer Predator Helios 300 цілком виправдана.
Одна причина не купувати Acer Predator Helios 300
1 Купа маленьких причіпок
Спочатку я склав цілий список мінусів, а потім зрозумів, що всі вони окремо незначні. І в сукупності їх можна об'єднати в один загальний пункт.
Він може показати вам, що Acer Predator Helios 300 не варто купувати, якщо ви — перфекціоніст, який прагне завжди і в усьому до абсолютно ідеального вирішення.
Отже, ось мої причіпки.
При всьому вищевказаному достатку портів в Acer Predator Helios 300 відсутній кардрідер. Якщо ви, наприклад, користуєтеся «дзеркалкою» для фотозйомки (як я) або якоюсь серйозною відеокамерою, то вам доведеться використовувати зовнішній кардрідер. Дрібниця, але незручно.
До речі, про порти. Вони розподілені по лівій і правій гранях ноутбука, але там же розміщені і вентиляційні решітки системи охолодження. Праворуч, наприклад, це часом відчувається, якщо ви використовуєте мишку.
Я, звичайно, чіпляюся, оскільки мало хто захоче використовувати мишу при такому відмінному тачпаді (див. вище). Але все-таки такі люди будуть (деякі геймери вважають, що грати можна тільки з мишею). Ну ось їм на руку буде дути гаряче повітря в розпал якихось лютих «стрілялок». Не всім це сподобається.
Сам по собі Helios 300 — досить «гарячий хлопець». Через пів годинки активного геймінгу він подекуди досить сильно нагрівається. Це характерно для багатьох ігрових ноутбуків. Але зустрічаються й холодніші рішення.
Цікаво, що за допомогою Predator Sense можна вручну підвищити швидкість роботи вентиляторів (система автоматично не піднімає її до максимуму, до речі, незрозуміло, чому). У цьому випадку шанси обпекти праву руку знижуються. Але сам ноутбук стає вельми гучним.
І тут ми плавно переходимо до наступної причіпки — до якості звуку.
Динаміки в Helios 300 досить тихі, а басів взагалі майже немає.
Власне, всі геймери рано чи пізно приходять до того, що в навушниках грати приємніше, але з такими ноутбуками, як Acer Predator Helios 300, це відбувається трохи раніше.
І кілька слів про екран. Завдяки частоті поновлення 144 Гц картинка тут плавна, не причепишся. Однак запас яскравості невеликий, тож краще тримати ноутбук у тіні, на яскравому сонці або з лампою, яка бликує, працювати не дуже комфортно.
Ну і наостанок — у Acer Predator Helios 300 не вражаюча автономність. Так, знаю, що геймерські ноутбуки взагалі рідко виділяються за цим показником. Але саме тому я й кажу тут швидше про причіпки, ніж про великі мінуси.
У реальності, Helios 300 працює від батареї не більше 2−2,5 годин при активному навантаженні. І, до речі, дефолтний режим енергозбереження дуже жорстко знижує продуктивність процесора і дискретної відеокарти, працюючи від батареї. Отже, грати «по-серйозному» доведеться тільки з підключеним шнуром живлення.
Купити Acer Predator Helios 300 за хорошою ціною в тій самій конфігурації, про яку йшлося у статті, можна за цим посиланням.