Наукпоп

23 травня 2022, 15:33

Понад 5000 років. Вчені знайшли найстаріше дерево у світі

Дерево, відоме як Alerce Milenario (Тисячолітня модрина) або Gran Abuelo (Прадідусь) претендує на титул найстарішого дерева на Землі.

Дерево росте у прибережних горах біля Чилі. Його діаметр — понад 4 метри, а більша частина ствола вже відмерла. Саме дерево вкрилося великою кількістю моху, лишайників і навіть іншими деревами, які пустили коріння в тріщинах Прадідуся.

Джонатан Баричич, чилійський учений-еколог, який працює в Лабораторії кліматичних та екологічних наук у Парижі, підрахував, що Тисячолітній модрині може бути більше 5000 років з ймовірністю 80%, пише Science.

У такому разі чилійське дерево буде як мінімум на одне століття старше за нинішнього рекордсмена — остистої сосни Мафусаїл зі східної Каліфорнії, вік якої — 4853 років.

Проте багато дендрохронологів можуть скептично поставитися до заяви Баричівича, оскільки вона не включає повний підрахунок річних кілець дерев — вчений зміг вивчити лише частину з них, змоделювавши на їх основі очікуваний вік дерева.

Проте Баричевич упевнений, що навіть неправильне припущення про те, що Прадідусь є рекордсменом, має підштовхнути чилійський уряд подбати про його захист.

Другие новости

Всі новини