Без Nirvana й Адель. YouTube видалила частину музики через проблеми з ліцензією
IT-індустрія1 жовтня 2024, 03:05
Ліцензійна угода між YouTube та SESAC добігає кінця. YouTube намагається домовитися про нову угоду, оскільки без неї платформа не зможе розміщувати пісні, на які поширюються права SESAC, а це пісні тисяч виконавців з Європи та за її межами. Проблеми з угодою вже призвели до блокування частини музичного контенту в США.
«Протягом останніх кількох місяців наші команди наполегливо працювали над тим, щоб поновити нашу угоду з SESAC. На жаль, попри всі наші зусилля, ми поки що не змогли досягти згоди щодо умов нової угоди. З цієї причини ми змушені заблокувати певний музичний контент на YouTube у США», — йдеться у повідомленні офіційного акаунту TeamYouTube в X.
Як повідомляє Mashable, в США вже стали недоступними пісні Адель, Аріани Гранде, Green Day, Nirvana, Боба Ділана і багатьох інших виконавців. Йдеться не лише про офіційні музичні відео, а й про всі відео, які використовують ліцензоване SESAC аудіо,
Нагадаємо, TikTok зіткнувся зі схожою проблемою ліцензування музики на початку цього року. Universal Music Group видалила свій каталог з платформи після того, як закінчився термін їхнього партнерства. У травні сторони нарешті досягли угоди, музика багатьох виконавців повернулася у TikTok.