Бере гроші у терористів? Соцмережу Ілона Маска викрили у дуже суперечливій політиці
IT-індустрія16 травня 2025, 18:35
У звіті, опублікованому в четвер, Tech Transparency Project зазначає, що чиновники та бойовики кількох ісламістських груп, включаючи «Хезболлу», «Хамас» та бойові угруповання з Іраку та Сирії, продовжують отримувати преміум-акаунти в X. Йдеться зокрема про групи, які перебувають під санкціями США.
«Правила, що застосовуються Управлінням контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, забороняють американським компаніям здійснювати операції з особами або організаціями, на які поширюються санкції, якщо вони не мають ліцензії або іншого дозволу уряду», — кажуть в Tech Transparency Project.
Щомісячна підписка вартістю 8 доларів США дозволяє лідерам терористів та пов’язаним особам поширювати повідомлення з облікових записів із «синьою галочкою», яка також надає алгоритмічний пріоритет для їхнього контенту. У звіті зазначається, що, приміром, акаунти низки посадовців хуситів активно використовують X для обміну повідомленнями та пропаганди. Серед них є такі люди, як Махді аль-Машат, голова Вищої політичної ради хуситів, який, за даними Міністерства фінансів США, працював над посиленням співпраці між хуситами та урядом Росії, зокрема з президентом Володимиром Путіним.
Організація вдруге попереджає, що X приймає платежі від терористів. Подібний звіт був опублікований у лютому 2024 року. У ньому йшлося, що Хезболла та інші групи під санкціями були активні на платформі. Після публікації цього звіту X видалила деякі облікові записи, але лише через місяць чимало з них повернулися на сайт.
Також є значна проблема з визначенням автентичних облікових записів на платформі. Через відсутність у X механізмів перевірки особи незрозуміло, чи облікові записи, виявлені дослідниками, належать саме цим підсанкційним особам.