У всьому винні гроші. Індонезія заборонила найновіші гаджети від Apple
Гаджети29 жовтня 2024, 03:35
Індонезія офіційно заборонила iPhone 16 від Apple, обмеживши його продаж і роботу в країні через невиконані інвестиційні обіцянки компанії. Міністр промисловості Агус Гуміванг Картасасміта оголосив, що будь-який iPhone 16, який працює в межах кордонів Індонезії, є незаконним. Він закликав споживачів не купувати цей пристрій і з-за кордону.
«Якщо є iPhone 16, який може працювати в Індонезії, це означає, що я можу сказати, що пристрій є незаконним», — сказав він.
Як пише The Economic Times, рішення міністерства заборонити iPhone 16 пов’язане з частковим завершенням Apple своїх інвестиційних зобов’язань в Індонезії. Спочатку Apple пообіцяла інвестувати 1,71 трильйона рупій (приблизно 109 мільйонів доларів), але наразі інвестувала лише 1,48 трильйона рупій (приблизно 95 мільйонів доларів). Дефіцит у 230 мільярдів рупій (приблизно 14,75 мільйона доларів) не дозволив міністерству видати необхідну міжнародну сертифікацію ідентифікації мобільного обладнання (IMEI), що є вимогою для законності пристрою в Індонезії. Заборона також стосується інших нещодавно випущених продуктів Apple, таких як серія iPhone 16 Pro та Apple Watch Series 10, після глобального запуску цих пристроїв 20 вересня.