Місія нездійсненна. У новій версії Android буде вкрай важко відключити Bluetooth
Гаджети6 квітня 2024, 23:05
Google збирається запустити свою мережу Find My Device для відстеження втрачених пристроїв. Її принцип роботи полягає в тому, що пристрої-учасники використовуватимуть Bluetooth для трансляції маяків, який можуть отримати інші пристрої, що перебувають поблизу. Місцеперебування транслювального пристрою потім шифрується приймальними пристроями та завантажується на сервер Google. Лише власник транслювального пристрою може бачити його місцеперебування.
Оскільки Bluetooth є основним компонентом мережі, Google запроваджує певні зміни, які запобігатимуть його вимиканню.
Як пише Android Authority, у коді майбутньої Android 15 є ознаки нової функції, що може автоматично вмикати Bluetooth наступного дня після його вимкнення. Коли цю функцію увімкнено, і користувач намагається вимкнути Bluetooth через діалогове вікно швидких налаштувань, може з’явитися перемикач «автоматично знову ввімкнути завтра». Цей перемикач може супроводжуватися текстом, який інформує користувача про те, що «такі функції, як Quick Share, Find My Device і визначення місця розташування пристрою, використовують Bluetooth». Подібний перемикач і текст можна знайти на сторінках налаштувань для Bluetooth. Наразі автоматичне увімкнення Bluetooth доступне лише для системних програм, але не для застосунків від сторонніх розробників. Прогнозують, що аналогічні налаштування з’являться і в попередніх версіях Android.