Как пережить кибератаки с наименьшими потерями

13 октября 2017, 19:01

СБУ 12 жовтня 2017 року заявила про можливу масштабну кібератаку на українські органи державної влади та крупні приватні компанії. Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події в Україні (CERT-UA) Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації сьогодні повідомила про вірогідність кібератак на інформаційні ресурси впродовж 13-17 жовтня.

Видео дня

Вірогідно, фахівці з інформаційної безпеки обидвох держструктур отримали дані про те, що кіберзлочинці здійснять спробу "відзначити" День захисника України. З 2015 року наша країна святкує його на свято Покрови, 14 жовтня.

Представники СБУ та CERT-UA припустили, що вірогідна кібератака буде проведена за сценарієм, подібним до того, за яким відбулося ураження вірусом Petya влітку цього року. Спеціалісти закликали дотримуватися кількох правил комп’ютерної гігієни, які допоможуть якщо не уникнути, то хоча значно зменшити можливу шкоду.

Передовсім потрібно оновити критично важливе програмне забезпечення (ПЗ) – антивірусного, операційної системи – на всіх серверах і робочих станціях. Необхідно забезпечити резервування важливої інформації. Причому фахівці із CERT-UA порадили зберігати важливі дані у сховищах, від'єднаних від мережі інтернет.

Представники приватних підприємств, які займаються інформаційною безпекою, додали ще кілька рекомендацій до наведеного переліку. Наприклад, вітчизняний розробник антивірусу, компанія Zillya, вважає за доцільне заборонити користувачам комп’ютерів відкривати підозрілі файли, які надійшли електронною поштою. Мова йде про приєднані файли з розширеннями .zip і .exe.

В компанії ISSP зазначили, що на 100% захиститися від шкідливого ПЗ неможливо. Захист від кібератак – це мінімізація можливих шляхів проникнення хакерів в IT-інфраструктуру підприємств і установ. Потрібно створити максимально несприятливі умови для зловмисників, щоби їх можна було виявити на ранніх стадіях атаки.

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.

Показать ещё новости
Радіо НВ
X