Маск показав відео випробування міні-субмарини, розробленої для порятунку дітей із печери в Таїланді

9 липня 2018, 04:00

Винахідник Ілон Маск продемонстрував відео випробування міні-субмарини, яку команда компанії винахідника SpaceX розробила для порятунку застряглих в печері в Таїланді підлітків-футболістів і їхнього тренера.

Відповідне відео Маск опублікував в своєму Twitter.

Корпус експериментальної субмарини є порожньою трубою для подачі рідкого кисню від паливної системи ракети Falcon 9. Через невеликі розміри підводний човен здатен проходити вузькі ділянки тунелів печери, а для його транспортування потрібно два дайвери.

Відео дня

За словами Маска, цей міні-підводний човен багатофункціональний і може бути використаний як рятувальна капсула в космосі.


Нагадаємо, що раніше Ілон Маск пообіцяв взяти участь у порятунку дитячої футбольної команди, яка виявилася в пастці в затоплених печерах Таїланду, і поставив перед інженерами його компанії SpaceX завдання побудувати підводний човен "дитячого розміру", який міг б проникнути в затоплену печеру і врятувати дітей і їхнього тренера.

Тайська влада поставилася до проекту скептично. Вони заявили, що приймуть всю посильну допомогу, але не впевнені, що інженери Маска розуміють всю складність ситуації.

8 липня в Таїланді рятувальники змогли евакуювати чотирьох хлопчиків з печери Кхао Луанг, де вони були заблоковані протягом двох тижнів. Вони були негайно транспортовані в госпіталь міста Чіанграй.

За повідомленнями ЗМІ, наступний етап евакуації почнеться через 10-20 годин, оскільки наразі в Мае Саї ллє дощ. В операції беруть участь 40 тайських нирців і 50 аквалангістів з інших країн світу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X