Вчені виявили підводний Мордор біля берегів Австралії

Наукпоп

22 січня 2018, 21:04

Вчені виявили підводний Мордор біля берегів Австралії

Вчені виявили підводний Мордор біля берегів Австралії  - фото

Вулкани нагадали вченим Мордор

Міжнародна група геологів відкрила біля берегів Австралії район підводних вулканів, який нагадує Мордор з твору "Володар перснів".

Відкриття було зроблене вченими з Аделаїдського і Абердинського університетів за допомогою тривимірного сейсмічного відображення, повідомляє Tech Times.

Цей підводний ландшафт був сформований з потоків лави близько 35 мільйонів років тому. В цілому команда виявила 26 стародавніх потоків лави шириною до 15 кілометрів і довжиною 34 кілометри разом з вулканами, які досягають 625 метрів або близько 2000 футів у висоту.

Зараз отримані дані використовуються для того, щоб зрозуміти, що відбувається з вулканами під час виверження під водою. Рія у тім, що зазвичай підводні вулкани практично не піддаються вивченню через своє розташування.

Цікаво, що дослідники зазначають, що технологія, яку вони використовували, насправді схожа на технологію, яка використовується для отримання ультразвукових зображень ембріонів. Метод тривимірного сейсмічного відображення дає дослідникам новий спосіб поглянути на підводний вулканізм.

"Використовуючи інформацію, яку ми отримали в процесі пошуку родовищ нафти, ми змогли створити детальну карту цих древніх потоків лави, виявивши приголомшливий вулканічний ландшафт, який нагадує ілюстрації з "Володаря перснів", - прокоментував відкриття один з авторів дослідження, доктор Нік Шофілд з університету Абердіна.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених з Італії та США з'ясували місце розташування магматичного міхура під Неаполем, який може прорватися на поверхню зовсім скоро. Розплавлені породи знаходяться під містом-портом Поццуолі і створюють тиск, який може привести до катастрофи.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал