Вчені виявили підводний Мордор біля берегів Австралії

Наукпоп

22 січня 2018, 21:04

Вчені виявили підводний Мордор біля берегів Австралії

Вулкани нагадали вченим Мордор

Міжнародна група геологів відкрила біля берегів Австралії район підводних вулканів, який нагадує Мордор з твору "Володар перснів".

Відкриття було зроблене вченими з Аделаїдського і Абердинського університетів за допомогою тривимірного сейсмічного відображення, повідомляє Tech Times.

Цей підводний ландшафт був сформований з потоків лави близько 35 мільйонів років тому. В цілому команда виявила 26 стародавніх потоків лави шириною до 15 кілометрів і довжиною 34 кілометри разом з вулканами, які досягають 625 метрів або близько 2000 футів у висоту.

Зараз отримані дані використовуються для того, щоб зрозуміти, що відбувається з вулканами під час виверження під водою. Рія у тім, що зазвичай підводні вулкани практично не піддаються вивченню через своє розташування.

Цікаво, що дослідники зазначають, що технологія, яку вони використовували, насправді схожа на технологію, яка використовується для отримання ультразвукових зображень ембріонів. Метод тривимірного сейсмічного відображення дає дослідникам новий спосіб поглянути на підводний вулканізм.

"Використовуючи інформацію, яку ми отримали в процесі пошуку родовищ нафти, ми змогли створити детальну карту цих древніх потоків лави, виявивши приголомшливий вулканічний ландшафт, який нагадує ілюстрації з "Володаря перснів", - прокоментував відкриття один з авторів дослідження, доктор Нік Шофілд з університету Абердіна.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених з Італії та США з'ясували місце розташування магматичного міхура під Неаполем, який може прорватися на поверхню зовсім скоро. Розплавлені породи знаходяться під містом-портом Поццуолі і створюють тиск, який може привести до катастрофи.


Вибір редакції

Travel

Вчора, 20:45

article_img
У розмовах тут люблять поскаржитися на політиків. Досвід життя у Варшаві
Культура

Вчора, 21:10

article_img
Мексиканське щастя. Чому драма Куарона претендує на головні Оскари
Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Події

Сьогодні, 08:58

article_img
Детективи НАБУ знайшли прояви української корупції в 65 країнах світу
Події

Вчора, 22:25

article_img
Денісова: Балуха переводять у Краснодар
Геополітика

Сьогодні, 11:42

article_img
Комітет Європарламенту закликав офіційно призупинити переговори щодо вступу Туреччини до ЄС