Остерігайтеся. Чому сканування обличчя не захистить ваш смартфон і як це виправити

21 жовтня 2019, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чи правда, що сканування обличчя і відбитків пальців — хороший захист вашого смартфона?

Минулого тижня було дві новини, які буквально змусили написати текст про блокування екрану смартфона. Перша новина — флагманcький смартфон Google Pixel 4 можна розблокувати обличчям, із закритими очима. Друга новина — наклеївши на екран флагмана Samsung Galaxy S10 плівку за кілька доларів, можна його розблокувати абсолютно будь-яким відбитком пальця.

Відео дня

Круто, звичайно, що виробники всіляко покращують екрани, батареї, фотографічні можливості тощо, а от з безпекою даних — бардак. І мова навіть не йде про смартфони середнього сегмента, мова йде про флагмани за купу грошей.

express.co.uk
Фото: express.co.uk

Давайте розглянемо ці проблеми детальніше і подумаємо, як з цим бути.

Розблокування смартфона біометрикою — зручно і досить безпечно у ті моменти, коли ви контролюєте своє тіло (наприклад, не спите). Сажемо, в громадському транспорті набагато безпечніше використовувати відбиток пальця або обличчя для розблокування, адже їх не можна «підгледіти» або «скопіювати», на відміну від коду, що складається з цифр і букв (про графічний ключ я взагалі мовчу).

Але бувають ситуації, коли біометріка — не найкращий вибір. Наприклад, коли ви спите. У випадку з тим же Pixel 4, щоб його непомітно розблокувати — навіть не доведеться до вас торкатися: взяв смартфон, підніс до вашого обличчя і готово.

Те ж саме, якщо у вас блокування за відбитком пальця. Досить знати яким саме пальцем знімається блокування, а визначити це не важко: якщо шульга — відповідно, палець лівої руки, правша — правої

Просто взяв і розблокував хоч пальцем ноги сусіда

Якщо дактилоскопічний датчик на лицьовому боці смартфона або під екраном — найімовірніше, що налаштований великий палець. Якщо ж на зворотному боці — вказівний і дещо рідше — середній палець. Як тільки власник смартфона заснув — береш гаджет, прикладаєш потрібний палець і вперед лайкати свій Instagram. У випадку ж з Galaxy S10 — взагалі просто взяв і розблокував хоч пальцем ноги сусіда.

Що ж з усім цим робити? Власникам Pixel 4 і Galaxy S10 — дочекатися оновлення прошивки, у яких ці проломи виправлять. Не впевнений, що можна програмним способом виправити проблему у випадку з Galaxy S10, але в Samsung говорять, що виправлять. А поки це всі фіксять, найкраще — відключити розблокування відбитком або оюличчям.

Та й взагалі, розблокування кодом, за умови, що сам код надійний, а не «1111» і не дата вашого народження — все так само безпечно. «Добути» код можна, наприклад, якщо ви з необережності його введете десь під камерами відеоспостереження або в тому ж громадському транспорті, але за інших умов — вже навряд чи.

Навіть якщо вам загрожують фізичною розправою, ви можете «забути» код, а ось якщо у вас розблокування обличчям/відбитком — ніхто не буде навіть питати, а візьмуть палець і прикладуть до датчика.

Оптимальний варіант, це коли в громадських місцях ви використовуєте блокування біометрикою (знову ж, якщо не спрацьовує на обличчя із заплющеними очима або взагалі на будь-який палець), а в інших умовах, коли ви не контролюєте смартфон — надійним кодом.

Під надійним кодом я маю на увазі комбінацію з чисел і букв в кількості від шести символів. Всі більш-менш сучасні смартфони дозволяють замінити стандартний чотиризначний код на щось серйозніше. І, якщо дозволяють налаштування, включити запит коду, при декількох неправильних розпізнаваннях біометрії.

Створення резервних копій — невід'ємна складова безпеки ваших даних

Крім цього, я б радив налаштувати знищення даних зі смартфона при декількох неправильних вводах коду. Найчастіше це 10 спроб. Але, важливо розуміти, що якщо ви не робите резервні копії в автоматичному режимі (наприклад, в хмару), дані будуть безповоротно втрачені. Тому, автоматичне створення резервних копій — невід'ємна складова безпеки ваших даних.

Упевнений, що хтось із вас скаже, мовляв, довгі і комбіновані коди, біометрика, резервні копії і так далі — дуже незручно. Згоден, незручно. Але безпека не буває зручною. Адже набагато зручніше переходити дорогу в будь-якому місці, а не по пішохідному переходу, і взагалі не мати ніякого пароля, ніж витрачати аж кілька секунд на його введення.

Тільки ось набагато більш незручно вийде, якщо ваші інтимні фоточки стануть доступними кому завгодно, у випадку зі зручним, а не надійним блокуванням смартфона.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X