Український бізнес почав купувати IT-розробку. Блог Володимира Дем`яненка

22 грудня 2017, 12:10
Українці знаходяться в унікальному становищі. В IT-розробці у компаній, що працюють тут, довгий час було істотне відставання від Заходу. Тому зараз вони можуть створити для себе відразу дуже сучасні IT-системи

Українські програмісти працювали (і працюють) на зарубіжних замовників і не дивилися на локальний ринок з трьох причин: добре оплачуваної роботи з-за кордону вистачало, а в українських компаній немає, мовляв, ані грошей, ані розуміння.

Відео дня

Але станом на 2017-й рік український бізнес вирішив свої базові проблеми, і дійшли руки до IT. Так сформувався великий відкладений попит на українських розробників, які працюють на внутрішній ринок.

Паралельно з'явилося розуміння, що IT-продукти мають бути зроблені не "якось-такось", а за певними світовими стандартами.

І, третє, ринок готовий до довгострокових стратегій. Тому що IT-розробка окупається за триваліший термін, ніж, наприклад, рекламний флайт. Потрібен рік, а краще два або три.

Але сьогодні в країні вже багато компаній, готових до технологічного прориву. Більш того, вони розуміють, що рекламні флайти в інтернеті без IT-фундаменту – це втрата грошей.

Виникла інша проблема: вони не знають, до кого звернутися за підтримкою в цьому прориві. Великий IT-аутсорсинг практично невидимий для внутрішнього ринку. Залишаються фрілансери, невеликі компанії, діджитал-агентства і веб-студії, які не можуть витримати стандарти (перш за все, сек’юрності) і масштаби серйозного бізнесу. З'явився дефіцит хороших підрядників-партнерів з ІТ, і це уповільнює цифрову трансформацію країни.

Коли ми два роки тому обрали орієнтацію на український ринок, всі нас переконували, що грошей в Україні немає, що всі вони – в Америці чи Арабських Еміратах, або в Британії. Потім нам розповідали, що помилка – найняти дорогих висококваліфікованих фахівців-розробників. Що програмісти зі світовим рівнем заробітної плати не окуповуються на цьому ринку. І що немає запиту на повноцінний IT-продукт.

Все це виявилося неправдою. Зараз у нас 70 програмістів (різної кваліфікації), а в наступному році хочемо збільшити команду щонайменше до ста розробників.

Ринок, якого не бачили безліч IT-компаній, дозволив нам за 2017 рік вирости в обороті у 10 разів. І ми сподіваємося ту ж динаміку зберегти у 2018-му - в 5-10 разів. Попит сьогодні перевищує пропозицію.

Через те, що на українському бізнесі не висить тягар довгої IT-історії з нагромадженням застарілих розробок і колись кимось написаних гайдлайнів, зараз є можливість зробити "квантовий стрибок" відразу в майбутнє.

Український бізнес може працювати ефективніше, ніж компанії на Заході, зокрема за рахунок іншої готовності до ризику.

Ось таке "і в нещасті щастя буває". Я завжди кажу українським замовникам: вам не потрібно дивитися на весь шлях, який проходили в IT західні компанії.

Обігнати зарубіжних конкурентів реально.

Показати ще новини
Радіо НВ
X