Привид цензури в українському інтернеті і що не так з Prozorro. Найкращі блоги тижня в НВ Техно

8 липня 2018, 19:39

П'ять блогів на НВ Техно за цей тиждень, які не можна пропустити.

Лейтмотивом цього четверга стало нагадування про те, що цензура в Україні ой як можлива. Це навіть дещо затьмарило досягнення науки і техніки.

1. Олена Мініч порівнює український, російський і європейський законодавчий досвід і устремління. На жаль, при явному курсі на Європу, в законотворчості ми часом буває ближче до північного сусіда, і ЗП 6688 це довів.

Відео дня

2. Шон Таунсенд про те, що ідея тотального контролю за українським інтернетом потрібна для боротьби з кібератаками яйця виїденого не варта, а ті, хто це запропонував, або технічно безграмотні, або переслідують інші цілі.

3. Олександр Ольшанський міркує про те, як прагнення закрутити гайки в інтернеті зазвичай сусідствуэ з виборами. Поки знову пронесло, але до наступних виборів розслаблятися не варто. До речі, нагадує Ольшанський, в Великобританії за часів Другої світової війни радіопередачі фашистської Німеччини не глушилися, в той час як по іншу сторону фронту було навпаки. Британці довіряли своєму уряду, тому що правда була на їхньому боці.

4. Ніна Глущенко про те, як Google намагається протягнути свої всемогутні ручки до єдиної на даний момент більш-менш життєздатною нової мобільної операційної системи. Боїтеся, що Корпорація Добра за вами стежить і шукаєте недорогу альтернативу Android? Забудьте, Google не дозволить жодної альтернативи прорости без себе.

5. Володимир Дем'яненко пояснює, чому замовляти розробку IT-рішень для держкомпаній через тендери на Prozorro - це так само безнадійно, як і просто пиляти держкошти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X