Три кроки, які допоможуть пережити Четверту промислову революцію. Блог Кадіра Сенера

16 січня 2018, 18:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Що потрібно зробити, щоб ваш бізнес став успішним навіть в епоху стрімкого технологічного прогресу.

Ми живемо в еру Четвертої промислової революції або ж цифрової трансформації: такі технології, як штучний інтелект (ШІ), інтернет речей і великі дані (Big Data), стали частиною нашої рутини. Вони впливають на кожен аспект нашого життя – те, як ми працюємо, вчимося, спілкуємося і відпочиваємо. Тому кожен повинен бути в курсі змін і використовувати можливості, що відкриваються.

Відео дня

Наприклад, з опублікованих в 2000 році в списку Fortune 500 компаній 52% вже не існують! Якщо ж говорити про список за 2016 рік, прогнозують, що 75% протягом 10 років або припинять своє існування, або повністю змінять свою діяльність. Це питання дуже турбує лідерів компаній: так, за даними PwC – швидкість технологічних змін може перешкодити розвитку бізнесу на думку 63% опитаних CEO. Як розвивати компанію в таких умовах?

Почніть зміни з себе

Великим компаніям складніше йти в ногу з часом – те ж виведення нового продукту у корпорацій займає в середньому близько трьох років, тоді як стартапи запускаються за кілька місяців. Щоб успішно впровадити інновації й провести зміни в компанії, керівникам необхідно розвивати у себе такі якості:

Мислення "стрибками" передбачає фокусування на пошуку радикально нових рішень, які дозволяють рухатися вперед умовними "стрибками".

Розширення меж означає, що лідер постійно допомагає своїм командам виходити за рамки вже досягнутого і розвивати свої ідеї.

Адаптивне планування дозволяє справлятися з швидкоплинними умовами, адже цей навик передбачає коригування бізнес-рішень після кожної дії і її результату.

Відкритість до нових можливостей, технологій, інструментів і ринків необхідна, щоб вибирати найбільш ефективні рішення і знаходити найбільш успішні й потенційні ринки.

Слідкуйте за новинками digital-світу

Трансформація бізнесів і цілих секторів відбувається через швидкий розвиток і впровадження технологій. Успіхи в сфері ШІ вже надали бізнесу можливості швидше і ефективніше спілкуватися з клієнтами завдяки чат-ботам. А машинне навчання аналізує великі масиви даних в рази швидше за людину! Тому ми з нетерпінням чекаємо ботів-юристів, ботів-редакторів і навіть ботів-діагностів.

Величезний вплив на виробництво має розвиток 3D друку: за допомогою цієї технології продукти, які раніше виготовлялися кілька місяців, тепер можуть бути надруковані за кілька днів або навіть годин. Наприклад, японський виробник невеликих автомобілів Daihatsu вже пропонує покупцям зробити свій автомобіль унікальним за рахунок деталей, надрукованих на 3D принтері.

Не бійтеся змін

Digital-трансформація приносить багато переваг компаніям, які наважилися на впровадження інновацій. Серед них – збільшення кількості клієнтів (до 75% за даними SantokuPartners) за рахунок поліпшення клієнтського досвіду. Крім того, компанії також відзначають підвищення задоволеності клієнтів, зростання трафіку, підвищення конверсії.

Чим інноваційніше бачення у компанії, тим більший профіт вона може отримати і тим сильніше її "відрив" від конкурентів. Нестандартні бізнес-моделі називаються "перетворювальними" або "руйнівними" (disruptive), оскільки вони змінюють цілі сфери бізнесу.

Найчастіше на початку своєї діяльності такі компанії не є великими гравцями ринку, але в підсумку виявляються лідерами. Взяти, наприклад, Netflix: коли брати диски на прокат в магазині стало незручно, компанія запропонувала користувачам вибирати фільми онлайн і отримувати їх на e-mail. Коли ж використання електронної пошти також почала псувати користувацький досвід, компанія трансформувалася і запропонувала відео-стрімінг. Buzzfeed задумувався як невелике медіа, але зараз завдяки постингу на 30 різних платформах отримав аудиторію з 650 млн осіб.

Цифрова трансформація створює більше можливостей, ніж будь-коли раніше, але в той же час вона змушує мислити по-новому і бути готовим до змін. Компанії повинні звикнути до думки про постійні зміни, щоб знайти своє місце в світі Четвертої промислової революції.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X