Скоро буде як в Росії – тотальний запис всього, що ви взагалі сказали або написали. Блог Олени Мініч

5 липня 2018, 19:05

У той час як в ЄС набирає чинності GDPR, посилюється відповідальність усіх сторін за зберігання і використання персональних даних, в Україні влада хоче отримувати доступ до будь-якої приватної інформації в інтернеті.

У нас все як у тому фільмі: «У сусідів вже світло вимкнули і спати лягають... І нам пора?»

Сусіди з 1-го липня ввели для операторів, провайдерів і просто сайтів обов'язкове зберігання протягом 6 місяців і доступ спецслужб до всіх комунікацій (SMS, дзвінки, повідомлення, емейли і навіть коментарі до статей), а в Україні планували голосувати за законопроект 6688...

Відео дня

Правильним шляхом ідете, товариші! Наступний крок буде як у сусідів – тотальний запис всього, що ви взагалі сказали або написали.

Сьогодні ВРУ ставила до порядку денного на голосування законопроект 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно протидії загрозі національній безпеці в інформаційній сфері».

Проект закону викликав бурю обурення в учасників ринку, їх асоціацій, ГО і експертів. І перш за все він не пройшов процедуру обговорення з громадськістю, експертами та учасниками ринку, на яких покладаються «кіберполіцейські» обов'язки. Тим більше, що для реалізації цих обов'язків операторам і провайдерам доведеться впроваджувати обладнання DPI, що коштує мільйони доларів.

У самому документі є багато положень, які не тільки обурюють, але взагалі мало відповідають здоровому глузду:

1) Можливість без суду мати доступ до інформації та копіювання даних – зміни в КПК, ст. 159. Це відкриває шлях до зловживань і до доступу до персональних та інших конфіденційних даних.

У той час як в ЄС з набирає чинності GDPR, посилюється відповідальність усіх сторін за зберігання і використання персональних даних, у нас все навпаки: як то кажуть, «без суду, і слідства» доступ до всього.

Для боротьби з інакодумцями і «інакоробцями» – ну дуже зручний інструмент. Навіть рішення суду не потрібно.

2) Зобов'язати всіх – операторів, провайдерів, хостинги, власників сайтів і т.д. – блокувати доступ до інформації, включаючи закордонні сайти від 90 днів і до 3-х років! Як писалося вище, по-перше, для такого блокування необхідно аналізувати трафік і потрібно впровадження на мережі дорогого продукту DPI (Deep Packet Inspection). А по-друге, критерій «Запобігання злочину» настільки неконкретний і широкий, що під це можна підписати все! Розкішний спосіб політичної боротьби з інакомисленням.

3) Ще один нонсенс пропонується в змінах до ЗУ «Про Телекомунікації».

Ст. 18-4: Створення списку кінцевих користувачів телеком-послуг і чітка ідентифікація користувачів.

Це повна відсутність анонімності в інтернеті і цензура всіх ваших дій. По суті – поліцейська держава.

4) Також великі ризики цього Проекту ЗУ – в пункті 4 перехідних положень, де КМУ в 3-х місячний термін має забезпечити заходи, щоб цей ЗУ працював: наявність апаратно-програмних комплексів для копіювання, реєстри і тд.

І кваліфікація кадрів Нацполіціі є і залишається найбільшим ризиком. Коли під час обшуку в IT-компаніях співробітники поліції ІР-адреси шукають в жіночій сумочці – це багато про що говорить...

Автор: Олена Мініч, радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

Читайте також: Кібербезпека за допомогою блокувань – безпросвітна брехлива нісенітниця. Блог Шона Таунсенда

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X