Apple не може захистити iPhone від взлому. Блог Назара Гриника

19 червня 2018, 08:02

Спецслужби можуть з легкістю отримати всю інформацію з вашого iPhone та допомогою винаходу колишнього інженера компанії. Як Apple з цим бореться (та програє).

З чого починався Apple? З повного нєлєгала, з синьої коробочки.

В далеких і бурхливих 70-х Стів Возняк прочитав в журналі Esquire статтю про телефонних фрікерів, які використовували різні прості і складні пристрої для імітації тональних команд. Ці команди давали змогу звичайному абоненту віддалено керувати телефонними системами і, наприклад, здійснювати безкоштовні міжміські і міжнародні дзвінки. Одни хлопець допер, що це можна робити дитячим свистком, який він знайшов у коробці сухих сніданків, за що й потім отримав прізвисько Captain Crunch, а інший мав ідеальний слух і просто насвистував правильну тональність. Але більшість використовували різні саморобні синтезатори.

Відео дня

Воз загорівся ідеєю створити свій девайс і розказав про це шкільному другу Стіву Джобсу.

The Blue Box, як вони його тоді назвали, стала першим продуктом дуету двох Стівів, який вони, попри його не зовсім легальний статус, зуміли впарити кільком десяткам споживачів і заробити на цьому $6 000.

Коли, як згадує Воз, одного разу їх прийняла поліція, а іншого один із покупців, розмахуючи пістолетом, силою забрав у них девайс, який вони принесли йому продати, хлопці вирішили, що треба знайти якийсь більш спокійний спосіб заробітку. Так Воз і почав розробляти плату комп’ютера, яку Джобс потім уміло “запакував” і продавав.

Так з’явився Apple. Ну а далі це вже світова комп’ютерна історія успіху.

У 2018-му уже інша, чорна коробочка, знову не дає спокою керівництву Apple. Колишній інженер компанії розробив алгоритм для підбору паролів iPhone і заснував з другом фірму Grayshift. Їх пристрій GrayKey, за їх словами, продається тільки силовим структурам і коштує від $15 000. І він, згідно численних тверджень, досить швидко може підібрати навіть найскладніші 6-значні комбінації до яблочного смартфона.

Колишній інженер компанії розробив алгоритм для підбору паролів iPhone і заснував з другом фірму Grayshift

Але Apple ж відома тим, що відмовила навіть слідчим ФБР, коли ті вимагали розлочити iPhone підозрюваного, уже заявила про допрацювання, які унеможливлять роботу Grayshift.

Нова функція захисту смартфонів iPhone, буде активуватися уже через годину після останнього блокування пристрою користувачем. Скоріше за все, це буде модернізований варіант відомої функції «USB Restricted Mode», яка блокує порт Lightning у разі не використання телефону протягом тижня. Планується, що вона з’явиться у новій операційній системі iOS 12 вже восени цього року.

Правда представники Grayshift кілька днів тому заявили, що обійдуть і цей новий бар’єр.

Одним словом, батл триває, а у IT-спільноти виникає все більше питань, щодо того, потрібно чи ні надавати навіть силовим структурам доступ до даних всіх мобільних пристроїв. Адже GrayKey не єдине рішення, спрямоване на розлочення та аналіз гаджетів. Ізраїльська фірма Cellebrite не лише розлочує, але й аналізує дані, поєднуючи їх з іншими масивами інформації, наприклад, із соцмереж чи інших пристроїв. Таким чином вони будують карту взаємозв’язків власників пристроїв, що дає можливість отримати набагато ширшу картину.

І тут уже стає трохи стрьомно, особливо, якщо подібні коробочки та їх софт потраплять не лише до “хороших” хлопців.

Автор: Назар Гриник, CEO агентства з мобільного маркетингу LEAD9.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X