Що таке EdTech. 10 найгучніших українських проектів в області технологій освіти. Блог Орисі Хім'як

6 вересня 2018, 06:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Edtech - практика впровадження технологій та нестандартних рішень в освіту для кращого засвоєння знань. У 2017-му інвестиції в Edtech ринок у світі зросли до рекордних $9,5 млрд. А прогнозують, що до 2020-го ця позначка перетне $252 млрд.

Відео дня

В Україні цей ринок лише починає набирати обертів. Ми обрали 10 компаній та стартапів, завдяки яким Edtech ринок в Україні має шанс на існування та розвиток.

Preply - це онлайн освітня платформа, яка об'єднує репетиторів і викладачів зі студентами, локально чи віртуально за допомогою Skype. Зовсім нещодавно стартап отримав ще $4 млн інвестицій на розвиток сервісу. Сьогодні на Preply зареєстровані понад 25 тис. репетиторів та понад 100 тис. учнів, які можуть вивчати онлайн понад 40 різних предметів, 27 з яких - мови.

EduNav - допомагає економити американській економіці мільярди доларів. Спеціальний алгоритм допомагає скласти індивідуальний навчальний план студенту, щоб він міг завершити своє навчання вчасно. $1,5 млрд - саме стільки американцям коштує додатковий рік студентів-бакалаврів. Українській вищій освіті проблема своєчасного випуску з університету незрозуміла, втім у США - це справжнє стихійне лихо.

Лише 20% студентів завершують університет вчасно. Головна причина - різноманіття курсів, які університети пропонують студентам. Іноді це до 1000 курсів, багато з яких можуть бути віддаленими від основної спеціальності, яку обрав студент. За останні 20 років понад 31 млн студентів, провчившись в університеті та коледжі, так і не здобули вищої освіти. Вирішувати цю проблему допомагає команда розробників, яка працює над EduNav у Львові та Одесі.

Roopor - український стартап, що став широко відомим завдяки перемозі у конкурсі Publicis90. Мобільний додаток дозволяє запустити аудіозапис одним натисканням і слухати безкоштовні пoдкасти у кількох категоріях: успіх, здоров'я, спорт, популярна наука, психологія та англійська мова. Засновники створили продукт для того, щоб люди не гаяли час і навчались навіть тоді ми, коли чекають в заторах чи їдуть у метро. Cаме тому Roopor такий простий у користуванні.

Prometheus - масові онлайн курси, які назвали “українською Coursera”. Головною метою проекту є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня всім охочим, а також надання можливості публікувати та розповсюджувати такі курси провідним викладачам, університетам та компаніям. Після завершення курсу студент отримує сертифікат, підписаний найкращими викладачами українських університетів. На сьогодні платформа налічує понад 300 тис. активних користувачів.

Grammarly - один з найвідоміших українських продуктів, які заявили про себе цілому світу ще у 2009-му. Сьогодні це вже успішна growth-stage компанія. Додаток завоював серця мільйонів користувачів завдяки якісній перевірці граматики та правопису англомовних текстів. Кількість щоденних активних користувачів Grammarly становить 6,9 млн. У 2017-му команда Grammarly отримала $110 млн інвестицій.

EdPro - один з нечисленних Edtech рішень для шкільної освіти. Ця інтерактивна панель може замінити у навчальній кімнаті одразу кілька об’єктів - класну дошку, проектор, інтерактивний екран та комп’ютер. На таких панелях вчителі можуть демонструвати учням презентації, відео, графіки чи зображення під час уроків. Натомість учні можуть розв’язувати відразу навчальні завдання, рахувати чи редагувати тексти. Разом з дошкою також розробили і інтерактивне програмне рішення для освіти з ілюстраціями та анімаціями.

Highbrow - сервіс e-mail розсилки навчальних відеокурсів. Кожен курс триває 10 днів і складається із 5-хвилинних епізодів, які користувач отримує на пошту кожного ранку. Спершу засновники використовували його суто для навчальних цілей, а згодом дозволили використовувати, як платформу для контент-маркетингу. На сьогодні Highbrow налічує понад 400 тис. студентів.

EdEra - освітній проект з соціальною місією: зробити освіту якісною та доступною. Команда EdEra розробляє курси самостійно, а також співпрацює із волонтерами та викладачами, щоб створювати цікаві онлайн-курси від лекцій до книжок. Доступ до матеріалів курсів повністю безкоштовний. В кінці курсу можна зробити довільну пожертву на розвиток проекту.

CourseYard - платформа, яка дозволяє створювати, публікувати і отримувати кошти за мультимедійні інтерактивні видання, не залучаючи програмістів. Перший сервіс компанії Autoria є особливо корисним для освітніх, дитячих, наукових видань. Тобто, без залучення сторонньої допомоги кожен може створити та опублікувати своє видання із яскравими зображеннями, відео, 3D-моделями та анімацією.

Coursmos - це онлайн-навчання у форматі мікро курсів. Один відеоурок триває не більше трьох хвилин, а в курс може входити до семи лекцій. Відеоуроки можуть записувати і розміщувати на порталі самі користувачі. Саме завдяки такому мікро формату, кількість завершення курсів становить 65%.

Автор колонки - Орися Хім'як, спеціаліст з питань комунікації та піару у Львівському ІТ Кластері, журналіст.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X