Речі з високим IQ і мега-хмара. Вісім технологічних прогнозів компанії Dell на 2018 рік. Блог Андрія Сівенюка

11 грудня 2017, 10:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вважається, що раз на 5 років потужність технологій зростає в 10 разів. Однак зараз прогрес прискорився настільки, що мова може йти не про п'ять, а про два-три роки

У нинішньому економічному ландшафті перед бізнесом стоїть простий вибір: трансформуватися або померти. Нові технології, такі як штучний інтелект (Artificial Intelligence – AI), розширена або доповнена реальність (Augmented Reality – AR), віртуальна реальність (Virtual Reality – VR), Internet of Things (IoT) і досягнення в хмарних обчисленнях, прискорюють цифрові перетворення бізнесу.

Відео дня

Навіть в такій консервативній сфері як фермерство, впроваджуються передові технології, зокрема хмарні рішення. Досить згадати приклад проекту Cows to Cloud, в рамках якого індійську молочну ферму підключили до «хмари», щоб відстежувати стан корів.

У 2018 році тренд на перетворення тільки зміцниться. Для того щоб допомогти організаціям краще підготуватися до трансформації, Інститут вивчення майбутнього (Institute for the Future – IFTF) спільно з Dell Technologies склали вісім прогнозів на наступний рік, якими я вирішив поділитися з читачами НВ.

Прогноз 1: AI буде швидше виконувати «розумні» завдання

У найближчі кілька років бізнес опанує AI-технології достатньою мірою, щоб делегувати їм «розумні» завдання, наприклад, огляди моделей, сценарії використання продукту і тестування інновацій. Так бізнес заощадить час, закриє «вузькі» місця і звільнить співробітників від рутини, давши їм більше часу на креатив і на самоосвіту.

Ряд теоретиків стверджують, ніби AI позбавить людей робочих місць. Дійсно, деякі робочі спеціальності підуть в минуле. Але давайте поглянемо на це з іншого боку: ті ж технології відкриють перед людьми нові сфери застосування їхніх зусиль і знань, значить, з'являться інші робочі місця.

Наприклад, з'явиться новий тип IT-фахівців, які будуть орієнтовані на навчання AI і на тонке налаштування. Взагалі, IT-фахівці будуть частіше залучатися до робочого процесу, і зона їх відповідальності розшириться за рахунок бізнес-складової – вони зможуть впливати на прийняття рішень, але при цьому візьмуть на себе частину відповідальності за бізнес-результати.

Прогноз 2: Впровадження IQ-речей (IQ – речей з високим IQ)

У 2018 році сферу IoT чекають нові успіхи, а нас чекає впровадження майже миттєвого інтелекту (near-instant intelligence, – прим.) В містах, компаніях, будинках та транспорті. Завдяки тому, що вартість підключеного вузла наближається до нуля, незабаром ми побачимо 100 млрд підключених девайсів (згідно з прогнозом Research & Markets, – прим.), А потім – і трильйон.

Розвиток технологій йде шляхом їх розширення, тому практично будь-який об'єкт або пристрій можна буде наділити «інтелектом». Той величезний масив даних, який вже накопичено, а також технології AI і ML дозволять машинам управляти фізичними та трудовими ресурсами. Таким чином, людина буде перетворювати світ технологій, а технології – світ людини.

Ми бачимо це на прикладі автомобілів, оснащених ультразвуковими датчиками. Згодом подібні інновації перетворять автономне управління на повсякденну реальність. Згадаймо, як швидко ми звикли до того, що автомобілі стали самі сигналізувати про необхідність огляду, самі замовляти собі обслуговування і планувати оновлення свого ПЗ. Так само станеться й з іншими девайсами.

Прогноз 3: Світ одягне AR-гарнітури

Грань між дійсністю і доповненою реальністю стирається вже зараз. З комерційної точки зору, AR неодноразово доводила свою життєздатність. Так, архітектори та інженери вже використовують AR-гарнітури для візуалізації нових збирань і координації дій. Тепер їм не обов'язково приїжджати на об'єкт, щоб внести правки і проконсультувати робітників, вони можуть зробити це «віддалено».

Сфери бізнес-застосування AR будуть розширюватися ще й завдяки тому, що в бізнес прийдуть нові покоління: 77% мілленіалів і 47% «бебі-бумерів» мають намір використовувати AR в роботі, за даними дослідження Dell's Future Workforce study.

Віртуальна реальність в найближчі 2-4 роки сповільнить зростання, і доходи в цій сфері будуть рости не так інтенсивно, як в AR, за даними дослідження компанії Digi-Capital, що спеціалізується на аналітиці AR і VR. Проте, віртуальна реальність буде і далі перетворювати індустрію ігор і розваг. Крім цього, вона буде більше застосовуватися в роботі, звільняючи людину від трудомістких завдань, пов'язаних з віртуалізацією.

Прогноз 4: AI і ML допоможуть бізнесу краще зрозуміти замовників

45% керівників середніх і великих компаній побоюються того, що можуть втратити свою актуальність вже в найближчі 5 років, і 78% з них бачать загрозу своєму бізнесу з боку стартапів, – про що свідчить дослідження Dell Technologies 'Digital Transformation Index, проведене ESG на замовлення компанії. Справа в тому, що стартапи краще орієнтуються в проблемах замовників і, на відміну від корпорацій, можуть собі дозволити швидко адаптуватися до незвичайних запитів, змінюючи на ходу і свій продукт, і, якщо треба, навіть бізнес-модель.

Однак завдяки прогнозній аналітиці, машинному навчанню (Machine Learning – ML) і штучному інтелекту компанії, зокрема великі і «неповороткі», зможуть краще зрозуміти своїх клієнтів. Цей тренд, заданий кілька років тому, посилиться в 2018 році. На зміну чат-ботам ранніх поколінь прийдуть автоматизовані інтелектуальні віртуальні агенти, робота яких будується не на готових програмах, а на взаємодії людини і робота.

Прогноз 5: AI впроваджується в рекрутинг

Протягом найближчих 10 років технології VR і AI освоять в рекрутингу, в сфері, де часто не вистачає неупередженого і об'єктивного підходу до претендентів.

VR-технології дозволять точніше аналізувати поведінку здобувачів. Крім того, з їх допомогою можна буде проводити детальний огляд профілів у соцмережах. Не секрет, що кандидати можуть прибрехати і прикрашати свої резюме, а в соцмережах поводитися агресивно і розпусно, що може стати ударом по іміджу компанії, в яку вони влаштовуються.

В один прекрасний день VR-перевірка на достовірність стане таким же звичним сервісом, як, наприклад, сервіс перевірки орфографії.

Прогноз 6: AI і VR виведуть e-sport на новий рівень

E-sport вийде в мейнстрім в 2018 році. Технології VR залучать в комп'ютерний світ нових гравців. Число гравців і глядачів буде обчислюватися сотнями мільйонів.

Цей феномен свідчить про більш широкий тренд, а саме: вже оцифрований навіть настільки «людський» вид діяльності, як спорт. Глядачі й букмекери зможуть робити ставки більш «технологічно», збираючи та аналізуючи дані про учасників змагань. Самі спортсмени зможуть використовувати VR під час тренувань.

Бізнес іде шляхом технологічної трансформації, і спорт тут не виняток.

Прогноз 7: Світ йде до «мега-хмари»

Хмара – це не пункт призначення. Як каже Майкл Делл, хмара – це спосіб ведення бізнесу, а дані – це паливо. У хмарної моделі оркестрування, автоматизація і штучний інтелект глибоко впроваджуються в IТ-інфраструктуру.

У 2018 році підприємства будуть частіше застосовувати мультихмарний підхід, тобто використовувати переваги всіх хмарних моделей: публічних, приватних, гібридних та ін.

Однак на цьому шляху виникає перешкода у вигляді силосів (data silo), тобто наборів даних, не пов'язаних із загальною інформаційною системою, тому фактично недоступних. У міру переміщення додатків і робочих навантажень в хмари, будуть рости і силоси.

Тому наступним кроком стане поява «мегахмари», яка об'єднає приватні й громадські хмари, і буде працювати як цілісна збалансована система. Щоб створити таку мегахмару, знадобляться інноваційні рішення для коректного розміщення і переміщення даних, для обчислень і для оркестрування. Клієнти, зі свого боку, будуть впроваджувати AI і ML, щоб процеси відповідали середовищам нового покоління.

Прогноз 8: Кібербезпека – пора зайнятися «дрібницями», щоб вони не обійшлися занадто дорого

Ніколи раніше світ не був настільки тісно взаємопов'язаний, а наша залежність від третіх сторін не була такою високою, як зараз. Організації – це не розрізнені «атоми», а взаємозалежні елементи єдиної грандіозної системи. Найдрібніші діри в безпеці здатні спровокувати хаос і мега-збої. Тільки уявіть: вірусні атаки можна проводити навіть через систему вентиляції (HVAC).

Наступний рік стане роком активного захисту. Інструменти і технології кібербезпеки вийдуть в пріоритет. Очікується впровадження нових правил і ймовірно, що буде оновлений GDPR (General Data Protection Regulation – Акт про захист персональних даних).

Ці вісім прогнозів охоплюють лише частину технологічних змін, які чекають на нас в наступному році. Але вони явно вказують на суть майбутніх змін: трансформація вже відбувається, і вона дає людині і бізнесу нові виклики і можливості.

Автор колонки – Андрій Сівенюк, менеджер з маркетингу компанії DELL EMC в регіоні Північно-Східна Європа

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X