Проект Marzipan від Apple: зрозуміло навіщо, але незрозуміло як. Блог Петра Шпагіна

12 червня 2018, 22:02

З моменту конференції WWDC 2018 в мережі гуляє багато різних думок і статей щодо виходу проекту з кодовою назвою Marzipan від Apple. Ймовірно, компанія хоче сколихнути магазин застосунків для Mac так само, як колись перевернула уявлення про застосунки для смартфона з App Store.

Проект Марципан - це бібліотека, яка дозволить розробникам під платформу iOS з легкістю перенести свої додатки на Mac.

Навіщо це потрібно компанії? Давайте подивимося правді в очі, скільки iOS-розробників у вашій телефонній книзі? А скільки macOS-розробників? Ото ж.
Apple всіма силами хоче оживити трохи "застарілий" ринок Mac App Store, як свого часу зробив iPhone App Store в далекому 2008, перевернувши все розуміння логіки застосунків і бізнес-процесів у сучасних пристроях.

Відео дня

Ідея Marzipan'а не нова. Була спроба перенести Android-додатки на Chromebook (ChromeOS), і деякі навіть вийшли з бета-тестування. Але на практиці мало хто про це знає хоч щось.

Так само це не нове слово для Apple, коли мова йде про розроблення додатків для iPad і Apple TV. Вони побудовані в UIKit і використовують той же код, що й iPhone-версії. Але розробники можуть легше переносити їх з однієї платформи на іншу, і кожна платформа як і раніше має свій власний інтерфейс з власним дизайном і елементами управління.

Marzipan же пропонує вирішення основної проблеми по-своєму - впровадити в UIKit елементи нативного дизайну AppKit і дати розробникам доступ до клавіатури і мишки/тачпаду. Але якщо пірнути трохи глибше, з'являються якісь неприємні нюанси, які так чи інакше команді Apple доведеться вирішити.

Йтиметься, як ви могли здогадатися, про систему введення і взаємодії з користувачем. У випадку з UIKit - це тач-скрін, свайпи, екранна клавіатура, а ось у випадку з AppKit - це тачпад, мишка або клавіатура, які лежать у вас на столі.

Уже придумали, як ви будете лайкати фотографії в інстаграмчику, сидячи за настільним iMac? Або збільшувати фотографії в улюбленому фейсбучику? І чи буде це так само зручно, як на телефоні? Я, якщо чесно, поки що ні. І більшість мобільних розробників, що вже роками пишуть код під тач-скріни, теж.

Якщо розробники зможуть скористатися всіма перевагами, наданими на конференції, це може означати нову хвилю нативних додатків для Mac

Ще один невеличкий нюанс - це дизайн застосунків. Всі вони заточені під тач-івенти. Великі плашки налаштувань і кнопочок на стартових екранах, списки і таблиці, зображення і бари навігації. На маках тачскрін ми не побачимо, це суперечить основним парадигмам компанії Apple. Тож варіантів немає, портовані застосунки будуть мати свої власні інтерфейси, конструкції і макети, які найбільше підходять для десктопів і ноутбуків від Apple.

На практиці, випробувавши кілька нових застосунків Apple на macOS Mojave, я помітив, що ці програми дуже схожі на застосунки для iPad, просто навколо інтерфейсу портованих застосунків домалювали нативні елементи з AppKit.

Як це буде відбуватися, які інструменти отримають розробники - поки що не зрозуміло. Так само не зрозуміло, коли чекати новин від цифрового гіганта.

Але якщо розробники зможуть скористатися всіма перевагами, наданими на конференції, це може означати нову хвилю нативних застосунків для Mac, які змінять наше уявлення про взаємодію з комп'ютерами приблизно так само, як застосунки з App Store назавжди змінили мобільні телефони.

Автор: Петро Шпагін, iOS teamlead in Arbrowser

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X