П'ять способів захиститися від "троянців". Блог Владислава Андріанова

25 жовтня 2017, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українські користувачі персональних комп'ютерів (ПК) і інтернет вже давно перебувають у стані потопельника, який віддав своє життя на волю хвиль

Причому на ньому є рятувальний жилет, але як його використовувати він просто не в курсі, чи не знає, що ця "жовта штука", може врятувати йому життя.

Вірусні епідемії в Україні відзначаються з гнітючою регулярністю, але для громадськості вони стають відомі тільки тоді, коли набувають масштабів катастрофи або вириваються назовні через ЗМІ. При цьому їх тихе протікання стає причиною втрати безлічі важливих даних, блокування роботи підприємств та втрати грошей, як приватними користувачами, так і корпоративним сектором.

Відео дня

Троянський прорив – 2017

Варто відзначити, що в Україні протягом останніх 3-4 років спостерігається високий рівень активності так званих троянських програм. Саме цей вид шкідливого програмного забезпечення все більше використовується кібершахраями для отримання доступу до приватних даних користувачів.

Згідно з даними української антивірусної компанії Zillya! за 10 місяців 2017 року зростання зафіксованих атак або прецедентів використання цього виду ПО кібершахраями зросло на 7%, (склавши 34%) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року (27%). Цей показник зростання є стабільним за останні 3 роки. Таким чином, кожна третя атака на персональний комп'ютер в Україні відбувається за допомогою троянських програм різного типу.

Але чим же конкретно небезпечні троянські програми для користувачів і що необхідно зробити для захисту від них.

Важливо розуміти, що якими б методами або інструментами не діяли кіберзлодії – їх головне завдання, в 99% випадків, отримати доступ до фінансів жертви або безпосередньо – вкравши логін і пароль від банківського аккаунта, або методом шантажу змусивши перерахувати гроші на рахунок.

Візьмемо, наприклад, "банківських троянців" – програми, які спеціалізуються на крадіжці особистої банківської інформації користувачів. Потрапивши на ПК користувача, вони починають спостерігати за його діями в Інтернет. Часто вони активуються при відвідуванні користувачем сайтів банків, інтернет-банків і платіжних систем – там, де необхідно ввести логін або пароль, або вписати в поля реквізити пластикових карт. Банківські трояни перехоплюють цю інформацію, наприклад, запам'ятовують послідовність натиснення клавіш при введенні логіна і пароля, або роблять скріншот екрану. Після чого відправляють цю інформацію зловмисникові. При вдалому збігу обставин кібершахрай отримує повний контроль над банківським рахунком, і жертва атаки шкідливого "вірусу" втрачає всі свої кошти. Причому довести в банку, що переказ грошей був зроблений не з вашої волі дуже і дуже складно.

Безпека в наших руках

При цьому в силах самих користувачів захиститься від впливу більшості шкідливих програм і атак на свої ПК, лише дотримуючись базових правил кібербезпеки. Причому це стосується, в деякому сенсі, і корпоративного сектора, де недостатньо уваги приділяють навчанню співробітників базовим основам кібербезпеки.

Насправді їх не так вже й багато, вони не вимагають спеціальної технічної підготовки або знань. Використовуючи кілька правил базової кібербезпеки можна звести до мінімуму ймовірність зараження:

  1. Не відкривайте листи від невідомих адресатів з вкладеними архівами і текстовими документами
  2. Якщо відкрили такий лист не відкривайте файли.
  3. Видаліть такий лист.
  4. Не використовуйте файли відомих програм зі сторонніх джерел
  5. Користуйтеся антивірусом, як на ПК, так і на мобільному пристрої.
  6. Регулярно робіть копії важливої інформації – Backup.

Автор: керівник відділу зовнішніх комунікацій і маркетингу антивірусної компанії Zillya! Владислав Андріанов

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X