Смартфони середнього класу зовсім знахабніли. Перший погляд на OPPO Reno 4 Pro
Сьогодні офіційно представлений OPPO Reno4 Pro. Я користуюся ним вже цілий тиждень. Наш традиційний детальний огляд з фоточками буде пізніше. А поки що поспішаю поділитися найяскравішими враженнями.
Власне, щоб було зрозуміло, на які думки мене наштовхує OPPO зі своїм новим Reno4 Pro, я спочатку озвучу кілька філософських сентенцій.
Про що ви думаєте, коли чуєте вираз «смартфон середнього класу»?
Напевно, вам трохи хочеться позіхнути.
Адже це не флагман, який нехай і коштує захмарних грошей, але хоча б вражає характеристиками.
І не бюджетник, який можна купити за смішні гроші (а останнім часом бюджетники стали вельми продуктивними, тож думка спокуслива…).
А середній клас — це, начебто, ні туди і не сюди.
Так ось. Якщо у вас виникає така асоціація, значить, ви зовсім не стежите за ринком смартфонів.

Адже насправді, саме «середнячки» сьогодні становлять найбільший інтерес.
І ось чому.
Бюджетники і справді нині пішли цікаві. За 5−6 тис. грн вже можна купити щось з непоганою продуктивністю і гідним акумулятором. Але екран, камера будуть на рівні позаминулого року. Та й в ігри особливо не пограєш.
Флагмани ж вражають новими «унікальними» характеристиками, які… звичайному користувачеві потрібні приблизно, як вашому коту нашийник з 5G.
Ну серйозно, який відсоток людей готовий заплатити понад $1000 за 100-кратний «зум» або рекордну кількість «папуг» в синтетичних тестах.
Звичайній людині потрібен звичайний смартфон. З актуальним «залізом», яке не гальмує і потягне сучасні ігри. З гідною камерою без всяких там суперможливостей і казкових об'єктивів, але здатною зробити гідний знімок в більшості ситуацій. З хорошим екраном і приємним дизайном.
Все це сьогодні можна отримати в середньому ціновому сегменті.
Флагмани — для багатих гиків. Бюджетники — для, хм, «бюджетників».
А ось серед смартфонів середнього класу напевно можна знайти те, що потрібно саме вам — звичайній людині зі звичайними потребами.
Ось як це все ілюструє новий OPPO Reno4 Pro.

1 Не дешевий дизайн
Тонкий (7,7 мм) і легкий смартфон (161 г) відмінно лежить в руці. А матова «спинка» — це окрема пісня. Смартфон виглядає розкішно. І в руках відчувається як дорога і статусна річ.
Я спеціально показував OPPO Reno4 Pro різним людям, які не дуже стежать за новинками, але небайдужі до гаджетів. Усі вони в один голос говорили, що смартфон виглядає як новий флагман. І цінник «не менш штуки баксів».
Коли я говорив, що реальна ціна буде на 10 тис. грн менша цієї самої «штуки», їхньому здивуванню не було меж.
2 Преміальний екран
У OPPO заявляють безліч гучних речей про екран Reno4 Pro.
Тут використовується матриця Super AMOLED, діагональ 6,5 дюйма, Full HD+ і загнуті краї. Говорять про 100% колірне охоплення (DCI-P3), максимальну яскравості 800 ніт в звичайному режимі і 1100 ніт для відео в HDR на YouTube.
На практиці кольори здаються досить природними, а комфортний рівень яскравості не перевищує 30−40% — якщо підвищити яскравість, починають боліти очі. Своєю чергою, це означає, що на яскравому сонці екран поводиться більш ніж гідно.
По суті, це — один з найкращих екранів у смартфонах, що я бачив цього року. Включно з флагманами, поспішаю зазначити.
З приємних «дрібниць» можу відзначити функції Always On Display (індикація при вимкненому екрані) і Edge Lighting (різнокольорові повідомлення по краях екрану), що немов залетіли сюди прямо зі смартфонів Samsung.
Ну і звичайно, частота оновлення екрану може бути встановлена як на 60 Гц (для економії батареї), так і на «прогресивні» 90 Гц (картинка стає більш гладкою, очі менше втомлюються). Правда, 90 Гц не підтримуються в іграх. Деякі джерела в інтернеті також стверджують, що 90 Гц не підтримуються на OPPO Reno4 Pro в браузерах. Але тут я поки нічого конкретного стверджувати не можу.

3 Достатня продуктивність
Скиглії і «диванні експерти» всіх мастей кривляться, коли чують, що в смартфоні немає топового процесора Snapdragon 800-ї серії. Особливо часто обурюються в коментарях до оглядів ті, у кого бюджетні смартфони на кшталт Redmi.
Насправді Snapdragon 720G у поєднанні з 8 ГБ цілком достатньо для комфортної роботи з будь-якими сучасними програмами. І навіть в ігри можна пограти без особливих обмежень.
Я, наприклад, спокійно граю на OPPO Reno4 Pro в свою улюблену Into the Dead 2 (а тут вельми вимогливі до графіки зомбачки, знаєте).
Хоча не можна не визнати, що на смартфонах з топовим залізом «важкі» ігри деколи йдуть більш гладко (згадується англійське слово smoothly).
До слова, зазначу, що в Reno4 Pro є роз'єм 3,5 мм для навушників. Це гідно оцінять і геймери, і звичайні користувачі, які з тих чи інших причин не люблять новомодні бездротові навушники.

4 Камера цілком гідна
Звичайно, це аж ніяк не Samsung Galaxy S20 Ultra. Але знімає OPPO Reno4 Pro добре.
Основна камера тут з чотирма модулями — основний (48 МП, f/1.7), ультраширокий (8 МП, f/2.2, поле зору 120 градусів), макро (2 МП), моно (2 МП).
Мені абсолютно однозначно подобаються знімки основної камери OPPO Reno4 Pro в більшості ситуацій, крім використання зуму. Позначається відсутність окремого телефото модуля. У багатьох випадках камера видає воістину флагманські знімки, зокрема й проти світла, в похмуру погоду
Макро режим не можна вибрати вручну, камера перемикається на цей модуль тільки в автоматичному режимі (простіше кажучи, коли вважатиме за потрібне).
У мене поки не було можливості активно познімати OPPO Reno4 Pro вночі. І з відео я особливо не експериментував. Все це буде до нашого повноцінного огляду OPPO Reno 4 Pro трохи пізніше.
5 Автономність і швидка зарядка
Насправді про автономність я скажу лише кілька слів. Тут використовується акумулятор ємністю 4000 мАг. При моєму звичайному режимі експлуатації (постійне спілкування в месенджерах, два поштових клієнти з великою кількістю листів, кілька годин музики, кілька годин ігор) OPPO Reno4 Pro спокійно доживає до пізнього вечора (і залишається ще 10−15% заряду). Ніяких чудес, але й поганим такий показник автономності назвати не можна.
А ось про швидку зарядку хочеться сказати окремо.
У OPPO є своя запатентована технологія швидкої зарядки. У компанії говорять, що за допомогою блоку живлення, який йде в комплекті (65 Вт), Reno 4 Pro можна повністю зарядити за 40 хвилин.
На практиці мені вдалося отримати такі виміри швидкості зарядки. Повністю розряджений смартфон отримує 50% заряду батареї всього за 15 хвилин! А приблизно за 30 хвилин ви отримуєте вже 90% заряду. Але для подальших 10% вам буде потрібно чекати ще приблизно 15 хвилин. Очевидно, що швидкість зарядки знижується, щоб уникнути перегрівання акумулятора.
Власне, можу сказати, що мене — фаната бездротової зарядки — OPPO Reno4 Pro настільки підкорив своєю швидкісною зарядкою, що я готовий знову повернутися до «дротового життя» :)
6 Що не сподобалося?
Давайте наостанок зберу в один пункт всі моменти в OPPO Reno4 Pro, які залишили негативне враження.
Щоб не здавалося, що я захоплений цим смартфоном :)
Отже, незважаючи на чудову швидку зарядку, я б все-таки хотів бачити тут і бездротову зарядку. А її тут немає.
Як і захисту від води і пилу. Мені здається, пора вже цій функції мігрувати з флагманів і в середній клас.
Про свої претензії до частоти оновлення екрану 90 Гц я вже писав вище — підтримка є, але не скрізь.
А ще в Color OS (оболонка для Android від OPPO) ну вже зовсім агресивна боротьба із застосунками, відкритими фоново. Система поводиться з фоновими застосунками, як Гітлер з підкореними народами. Це — просто натуральний геноцид.
Вам доведеться вручну вказувати системі, які програми їй не можна чіпати. Інакше навіть толком не працюють віджети стільникових операторів (баланс на головному екрані) і з перебоями працюють деякі месенджери.
Сама собою Color OS є слабким місцем OPPO Reno4 Pro. В тому сенсі, що вона виглядає дещо буденно як для такого симпатичного дизайну. І можливостей налаштування (наприклад, повідомлень або віджетів) вам буде не вистачати. Особливо, якщо у вас є досвід використання смартфонів Samsung з оболонкою One UI.
На закінчення
OPPO Reno4 Pro 8/256 ГБ надходить у продаж з цінником 17999 грн.
Смартфон можна назвати ідеальним. Але він в цілому підтверджує філософські сентенції, які я навів на початку цього тексту.
Ви цілком можете заощадити 10−15 тис. грн і купити смартфон середнього класу замість флагмана. І нічого не втратите при цьому, якщо вам не потрібна суперкамера і ви не граєте у «важкі» ігри.
Решта подробиць — у нашому прийдешньому огляді OPPO Reno4 Pro.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.