Як вирішити проблеми українського бізнесу за допомогою IT? Блог Артура Гарсляна

3 серпня 2018, 11:03

Світовий ринок праці вже у найближчі 10 років обіцяє нам перехід до інноваційного середовища, в якому діджіталізація та автоматизація досягнуть максимального проникнення. Високі технології можуть змінювати середній або малий бізнес в Україні прямо зараз.

Високі технології, в теорії, вже до 2030 року можуть створити утопію на Землі або прямо зараз - суттєво покращити ваш бізнес.

На початку 2018-го відома консалтингова компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) опублікувала свої прогнози щодо можливих сценаріїв розвитку світового ринку праці (а по суті - світового бізнесу в цілому).

Відео дня

Варіанти нашого майбутнього у 2030-му аналітики пофарбували в чотири кольори: червоний, синій, зелений і жовтий - залежно від обраних людством пріоритетів. Один з цих сценаріїв - так званий «Червоний світ», коли інновації є наріжним каменем.

Хоча кожен зі світів, запропонованих PwC, не може існувати у чистому вигляді та представляє собою якусь умовну утопію, переваги Червоного світу надихають:

- стрімкий розвиток і впровадження технологій в бізнес і побут, за якими не встигає держрегулювання (вже спостерігаємо на прикладі криптовалюти і блокчейну);

- тотальна глобалізація, яка дозволяє не легко долати кордони, а просто їх ігнорувати: технології віртуальної, штучної, доповненої реальності дозволять вибудовувати повноцінну робочу мережу між географічно далекими однодумцями;

- глибока персоналізація товарів і послуг. Підгонка продукції (і рекламних пропозицій) під конкретну людину стане звичайною справою. Інформацію про запити потенційного покупця або клієнта дадуть великі дані (Big Data) та штучний інтелект, а, наприклад, 3D-друк дозволить робити 100 різних деталей не набагато дорожче, ніж 100 однакових деталей поспіль.

Але це все справи майбутнього. А як високі технології можуть змінити середній або малий бізнес прямо зараз? Обговорити це українські IT-фахівці та бізнесмени зберуться 28 вересня на International IT Forum 2018 у Запоріжжі.

Основні шляхи можливих перетворень очевидні - досить подивитися на головні «болі» бізнесу.

Перша біль - продажі. Як ми вже сказали, найбільш сучасні технології дозволяють персоналізувати наші пропозиції на ринку, а значить стати ближче до покупця або клієнта, підвищити наші шанси в боротьбі за нього.

CRM-системи допоможуть не втратити покупця, збільшити лояльність і вести його, робити для нього додаткові пропозиції. Навіть банальні email-маркетинг, контекстна реклама, лендінги, інтернет-аналітика - це той IT-інструментарій, який нарощує кількість точок контакту, відстежує та повертає нашого клієнта.

Друга біль - необхідність скорочення витрат. Це, мабуть, перше завдання будь-якої автоматизації і діджіталізаціі у бізнесі. Якщо розширення ринку та збільшення продажів вимагає комплексного підходу, де велике значення відіграє саме людський фактор, то скорочувати собівартість товарів і послуг можна одними лише технологічними рішеннями.

Автоматизація дозволяє звести до мінімуму людські помилки в роботі і позбутися необов'язкових витрат

Автоматизація дозволяє, по-перше, звести до мінімуму людські помилки в роботі, а по-друге - позбутися необов'язкових витрат. Наприклад, через псування сировини, якої замовили забагато, або продукції, яку виробили без урахування кількості замовлень, через простій через брак сировини, інструментарію або людських ресурсів.

Те, що людині часто доводиться продумувати розумом, ПО може розраховувати точно і в онлайн-режимі. Навіть найпростіші програми складського обліку можуть позбавити багатьох дрібних фінансових втрат.

Модні зараз боти для месенджерів вирішують і завдання по збільшенню продажів, спрощуючи перший контакт з покупцем, і по зниженню витрат - для цього контакту не потрібна спеціально навчена людина.

Та, нарешті, третя біль - кадрова. Скептики намагаються переконати нас у тому, що автоматизація в бізнесі спрямована лише на оптимізацію кадрів, тобто, говорячи прямо, на звільнення людей. Хоча, насправді все зовсім не так.

CRM-система не замінює талант продавця, ПО для документообігу не підміняє розумного бухгалтера або діловода, а вдосконалене обладнання не видавить освіченого технолога. Але всі ці технології можуть значно полегшити їх працю, знизити ризики (як для здоров'я, так і фінансові), звільнити від рутинних та монотонних задач. Такий підхід безумовно дасть в руки роботодавця козирі, в порівнянні з конкурентами.

Червоний світ з прогнозів аналітиків - науково-популярна фантастика? Можливо. Але об'єднання зусиль IT-фахівців і решти бізнесу - науково-популярна... реальність.

Автор колонки - Артур Гарслян, генеральний директор групи компаній Global Genesis, організатор International IT Forum 2018 у Запоріжжі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X