Як уникнути пригод на свою голову в інтернеті. Блог Владислава Андріанова

5 грудня 2017, 13:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Поведінку у всесвітній мережі можна порівняти із закритими дверима – ви ж у себе вдома не кожному відчините, не поглянувши у вічко. Чому ж в інтернеті безтурботність бере гору над здоровим глуздом

Головне завдання системи кібербезпеки, як на рівні пересічного користувача персонального комп’ютера (ПК) чи смартфона, так і на корпоративному – зробити так, щоб шкідливі програми не потрапили на пристрої.

Відео дня

Щоб уникнути зараження, в першу чергу потрібно розуміти, як воно може трапитися. Адже в цілому є тільки два шляхи зараження "вірусами":

  1. Коли людина сама їх знаходить в результаті своєї діяльності
  2. Коли шкідливі програми атакують користувача.

До першого шляху зараження можна віднести банальний інтернет-серфинг, який здатен завести нас в темні закутки Інтернет чи в майстерно розставлені тенета кіберзлочинів. Користування сайтами даркнету, заражені інсталяційні файли зламаного програмного забезпечення чи взятий під контроль шахраями громадський Wi-Fi – одні з основних місць де користувач може наразити свої дані на небезпеку. Адже в цьому випадку він самостійно вирішує чи потрібно йому встановити неліцензійний софт, підключитися до незахищеної мережі громадського Wi-Fi і тому подібне. Кіберзлочинці в будь-який момент готові використати помилки недосвідчених в базовій кібербезпеці користувачів і позбавити їх за допомогою шкідливих програм грошей чи важливих даних.

Але можливі випадки, коли зараження відбувається без усвідомленого вибору юзерів – і це вже другий шлях зараження який, по суті, є кібератакою.

Адже навіть найобережніший користувач може стати жертвою злочинців, що використовують "віруси" і можуть атакувати його в будь-яку мить. Найчастіше це відбувається за допомогою спеціальних технологій – методів соціальної інженерії або специфічних технічних знань.

Перші – побудовані на знаннях про психологію людей та їх поведінку, про те, як впливати на інших. Змушуючи, наприклад, відкривати заражені файли, що прикріплені до спам-листів, які приходять на електронну скриньку, запускаючи тим самим процес зараження.

Другі – використовують шпарини в системах безпеки операційних систем або протоколах передачі даних в програмах, котрі встановленні на ПК або смартфон.

Але як би вони не діяли, результат один – на комп’ютер чи гаджет завантажуються шкідливі програми, які крадуть дані, блокують роботу, шпигують за користувачем для отримання приватної інформації.

Варто зазначити що слідуючи базовим правилам кібербезпеки, навіть користувачі без технічної освіти, можуть значно скоротити вірогідність потрапляння шкідливих програм в свої комп’ютери чи ґаджети.

ТОП-10 правил захисту

1. Користуйтеся антивірусом, як на ПК, так і на мобільному пристрої.

2. Не відкривайте листи від невідомих адресатів з вкладеними архівами і текстовими документами

3. Якщо відкрили такий лист, то не треба відкривати файли.

4. Видалити такий лист.

5. Не переходьте за посиланнями, які розміщені в електронній пошті від підозрілих адресатів.

6. Не використовуйте файли відомих програм зі сторонніх джерел.

7. Регулярно робіть копії важливої інформації.

8. Перевіряйте на віруси флешки і диски пам'яті.

9. Обережно користуйтеся громадським Wi-Fi.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X