Без Ланосів. Як працює Uber у США, Казахстані та РФ. Блог Сергія Шевченка

30 жовтня 2017, 23:03
Понад рік тому на ринку автомобільних перевезень України з'явилася американська компанія Uber. Її високі стандарти активно підтримувалися пасажирами

А ось недотримання заявлених стандартів і залучення до роботи водіїв на вітчизняних Daewoo Lanos викликало хвилю обурень серед користувачів платформи. Від чого ж насправді залежить якість Uber і за якими принципами сервіс працює в інших країнах?

Відео дня

Як працює Uber у США

У моєму особистому рейтингу задоволеності послугами Uber в зарубіжних країнах на першому місці, звичайно ж, США. Саме там сервіс "народився" і до сих пір працює в тому вигляді, в якому був задуманий засновниками.

В американського додатку Uber – безліч цікавих "фішок" і великий вибір тарифів. Наприклад, можна розділити свою поїздку з іншим пасажиром, якому з вами по дорозі.

Я випробував цей спосіб на шляху з аеропорту, заплативши всього $7, незважаючи на те, що відстань була доволі істотною. Якби їхав сам – поїздка обійшлася б мені більше ніж у $15.

Показово, що у США все машини Uber, як правило, класу, вищого за середній, хоча я замовляв найдешевший тариф. Ще один плюс – швидка подача автомобілю. Жодного замовлення не довелося чекати більше п'яти хвилин, адже у США дуже багато водіїв співпрацює із сервісом. До речі, слід зазначити й те, що в інших країнах водіям теж не доводиться чекати на пасажира, найчастіше він уже чекає в місці посадки, і це допомагає уникати простою, а також полегшує посадку в місцях, де немає можливості паркуватися.

Цікавий також той факт, що більшість жителів США використовують Uber як додатковий заробіток. Мене підвозили офіціанти, вчителі, бізнесмени, а одного разу навіть охоронець на великому броньованому джипі.

За статистикою, американські водії, співпрацюючи з Uber, можуть отримувати близько $4 тис. на місяць. В Україні ця сума складає 35 тисяч гривень. Але, порівнюючи Україну і США, варто враховувати різницю рівня доходів і вартості життя між країнами.

Як працює Uber у Казахстані

У Казахстані склалася трохи протилежна ситуація. За моїми спостереженнями, там не так багато водіїв, які співпрацюють з Uber, а тому машину доводиться чекати. Але при цьому водії дуже відповідально підходять до своєї роботи. Вони вийдуть з автомобіля, щоб зустріти вас, допоможуть завантажити багаж, поцікавляться, чи влаштовує музика і температура в салоні. Також у Казахстані приємно здивувала ціна поїздок з Uber – вони коштували не дорожче, ніж проїзд у "маршрутці". Однак слід бути готовими до того, що в цій країні може приїхати автомобіль далеко не в кращому стані.

Сама система співпраці водіїв з Uber у Казахстані ідентична до тієї, що діє в інших країнах, в тому числі в Україні: додаток відраховує собі 25% від вартості поїздки, і вже від заробітку водія близько 10% отримує партнерська компанія, яка в підсумку несе відповідальність перед клієнтом. Таким чином, водієві дістається близько 68% від суми замовлення.

Як працює Uber у РФ

Російський ринок таксі умовно поділяється на дві категорії: московські таксі і таксі, що працюють в інших містах.

У Москві ринок таксі добре розвинений. Велику частку ринку займає "Яндекс.Таксі". Цей сервіс, що з'явився набагато раніше, ніж Uber, має низку переваг. Наприклад, всі їхні машини жовтого кольору і мають жовті номери, які дають право їздити по окремій смузі, призначеній для громадського транспорту. А в мегаполісі така можливість дуже прискорює поїздку. Звичайно, це плюс для користувачів, але мінус для водіїв, які не можуть піти працювати туди на своїй машині за вільним графікуом для отримання додаткового доходу.

Uber запропонував росіянам іншу модель співпраці, завдяки якій будь-який водій може отримати додатковий заробіток. З огляду на той факт, що Uber – американська компанія, а в столиці дуже багато туристів і відвідувачів з інших країн, – в програші ніхто не залишається. До того ж, вартість замовлення Uber у Москві була меншою, ніж у "Яндекс.Таксі".

Якщо говорити про роботу сервісу, та й ринку таксі в цілому, на враховуючи Москву, – він залишає бажати кращого. У невеликих містах, де немає таких сервісів, як Uber і "Яндекс.Таксі", "класичне" таксі працює за набагато нижчими стандартам.

Uber в Україні

В Україні Uber показує дуже динамічні темпи розвитку. Однак надання сервісу багато в чому залежить від загального рівня життя в регіоні. Тому поки рано очікувати, що в Україні за тарифом близько $1,1 за вами приїде абсолютно новий автомобіль високого класу.

Незважаючи на те, що в нашій країні досить високі ціни на автомобілі та паливо, ми все ж маємо відносно недорогий сервіс таксі. Звичайно ж, Uber в Україні іноді стикається з невдоволенням клієнтів. Але, повірте, такі ситуації бувають і в інших країнах Європи, і навіть у США.

Дуже часто люди цікавляться: "Чи працює Uber, налаштований в Україні, за кордоном?" – Так. Додаток однаково працює в будь-якій країні світу, і національні банківські картки, підключені до вашого аккаунту Uber, також працюватимуть. Не варто хвилюватися і про те, що в додатку вказано номер українського оператора. Водії в інших країнах передзвонюють своїм клієнтам, оскільки для цього їм надаються знижки на міжнародні тарифи мобільного зв'язку.

Безумовно, Uber краще працює у США. Але головною причиною цього є вищий рівень життя жителів США. Які, в принципі, вважають за краще не їздити на автомобілях, старших за авто 2000 року випуску. Також американці більш практичні, незалежно від соціального статусу. Вони не прогавлять можливості заробити кілька доларів і підвезти по дорозі пасажира.

В Україні ж ця тенденція тільки набирає обертів. До того ж, зростає конкуренція на ринку інноваційних таксі-рішень, що також дає поштовх до розвитку якості послуги в Україні.

Автор: Сергій Шевченко, генеральний менеджер UBERDRIVE, найбільшого партнера Uber в Україні

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X