Як і навіщо нам позбутися монополії 1С Бухгалтерії? Блог Сергія Арабаджі

5 грудня 2017, 16:02
Чим загрожує глобальна залежність українських підприємств від російської розробки 1С Бухгалтерія і як нам виправити ситуацію

"1С" зміг автоматизувати наш складний і заплутаний облік, розвиваючись на величезному ринку збуту під назвою "пострадянський простір" (1С створена у 1991 році в Росії). Повторити це в рамках України буде невигідно нікому. Як невигідно повторити в рамках окремо взятої країни будь-який глобальний або регіональний продукт.

Відео дня

Тому я пропоную вбити 2-х зайців відразу: спростити український бух. облік (для розробників ПЗ — це значить спростити постановку задачі) і створити в Україні конкурентний ринок бухгалтерського ПЗ.

Відмовившись від пострадянського складного, заплутаного і застарілого обліку, ми вирішимо окремо взяте стратегічне завдання. Але, що не менш важливо, одночасно ми запустимо процес розробки українського ПЗ для автоматизації. Я не сумніваюся, що під сучасну і спрощену систему обліку, сотні програмістів-підприємців захочуть запропонувати своє рішення.

Для тих, хто не розуміє, навіщо від цієї монополії потрібно позбутися, я назву три головні причини:

1) Програма «1С Підприємство» за різними оцінками займає частку 80-90% на ринку малих і середніх підприємств. Наслідком є практично повна відсутність вітчизняних аналогів.

2) З кожної копії цієї російської програми держава-агресор отримує свої ліцензійні відрахування.

3) Не можна виключати наявність бекдору в коді програми, які в будь-який момент можуть бути активовані. Якщо це станеться, це буде крутіше вірусу "Петі". Вся податкова звітність буде видалена, загублена, а значить підприємства зупиняться і в країні почнеться економічний хаос.

І, тим не менше, я не виступаю за негайну заборону 1С. А пропоную змінити умови на ринку, і створити середовище, сприятливе для виникнення вітчизняних продуктів. Але з цим не зволікати!

Автор колонки Сергій Арабаджи, засновник і директор онлайн-сервісу порівняльних покупок Hotline.ua

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X