Чекайте на революцію: 5 сфер, які змінить доповнена реальність від Apple. Блог Сергія Тихонова

12 червня 2018, 07:02

На конференції WWDC 2018 Apple показала, як за допомогою нової версії ARKit можна грати в ігри для декількох гравців в доповненій реальності. Фантастика? Не зовсім, адже є ще кілька напрямків діяльності, які анонс може змінити кардинальним чином.

Нова версія ARKit – інструментарію для створення додатків з використанням доповненої реальності – доступна для тестування і відкриває нові можливості для розробників.

Відео дня

В першу чергу вражає можливість розділяти доповнену реальність між декількома користувачами. Apple блискуче продемонструвала цю функцію на прикладі багатокористувацької гри, але я думаю, що така можливість взаємодії має величезний потенціал.

Месенджери і спілкування загалом

«Розшарена» доповнена реальність може повністю як змінити ринок месенджерів, так і ринок комунікацій загалом. У нас з'являється можливість залишити повідомлення в доповненій реальності для нашого співрозмовника у вигляді віртуального об'єкта. Співрозмовник побачить цей об'єкт саме на тому місці, де ми його залишили.

Офіси

З'являться можливість створювати віртуальні робочі простори в кабінеті, де команда працює над проектом. Або в переговорній кімнаті, де віртуальні тривимірні об'єкти будуть доступні тільки певним користувачам, і ми отримаємо абсолютно новий рівень конфіденційності і комунікацій.

Обмін інформацією

Інші новинки ARKit мають не менший потенціал.

Я сподіваюся, що стандартизація і відкритість файлового формату для об'єктів доповненої реальності USDZ стане потужним фактором популяризації технології доповненої реальності. Його користувачі не будуть залежати від розробників і зможуть вільно використовувати, обмінюватися і створювати об'єкти для доповненої реальності.

Тренінги та навчання

Це може дати поштовх розвитку спеціалізованих платформ, в які можна вільно завантажити свої об'єкти. Наприклад, уже традиційні рішення для тренінгів в доповненої реальності отримають новий розвиток, коли користувач зможе без обмежень міняти контент і сценарій тренінгу.

Дизайн та будівництво

Приємні «дрібниці» у вигляді можливості робити виміри довжин в просторі доповненої реальності змінять додатки для будівництва, дизайну та архітектури. Адже тепер можна не тільки подивитися, як буде виглядати, наприклад, меблі в реальному інтер'єрі, але і знайти саме ті моделі який підходять за геометричними розмірами.

Автор: Сергій Тихонов, програмний директор Program-Ace

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X