265 млн причин, чому я переїхав до Києва спілкуватися зі стартапами. Блог Едмундаса Бальчиконіса
Навіщо литовському підприємцю, засновнику багатомільйонного стартапу TrackDuck, переїжджати жити і працювати в столицю України?
Як тільки я озвучив ідею переїхати до Києва – мої друзі стали подумки крутити пальцем біля скроні. Для мене це було дивно, але багато хто запитував мене: "Чому Україна, Едді? Хіба там безпечно? ".
Це були дивні запитання, адже я бував тут неодноразово. Я працюю з українськими дизайнерами та інженерами з 2010 року, тож ці питання мене навіть веселили. Справа в тому, що медіа в основному накручують і показують страшні новини (це зрозуміло, адже їм потрібні перегляди). І якщо вас нічого не пов'язує з цією країною – ви навряд чи зможете розповісти про неї щось більше.
Давайте це виправимо.
В Україні безпечно
По-перше, в Україні не більш небезпечно, ніж в будь-якій іншій великій країні (з винятком у вигляді Криму і деяких зон на сході). Не вірите? Просто подивіться влог Пітера Сантенелло, американця, який не знаючи мов переїхав жити в Україну.
Велика, дешева і доброзичлива
Україна – одна з найбільших країн Європи з населенням понад 42 млн (6 за чисельністю країна на старому континенті). Робоча сила і ціни – дешеві. Самі українці ж – дуже привітні й доброзичливі, з ними досить легко заводити розмову (принаймні для литовця з хорошими англійською та російською). Найчастіше я буваю у Львові і Києві. Можу відзначити чудову кухню і безліч відмінних ресторанів. Також в цих містах безліч крутих місць, які варто відвідати.
Київ близько
Тут 2 аеропорти – Бориспіль і Жуляни, які приймають міжнародні та внутрішні рейси. Особливо добре літати дешевим прямим рейсом до Вільнюса – всього годину і 20 хвилин: тричі на тиждень з Жулян і щодня з Борисполя. Плюс зовсім скоро додасться ще 2 рейси на тиждень на Ryanair.
Чудові дизайнери і розробники
У 2015 році наш стартап TrackDuck (який ми продали компанії InVision в 2017 році) зіткнувся з великою проблемою – нам терміново потрібна допомога з дизайну і фронтенд-підтримка. Абсолютно несподівано на нас вийшов Павло, український дизайнер, з проханням про зустріч у Вільнюсі. Він був завзятим користувачем нашого сервісу зі своїми клієнтами в Штатах. Зустріч призвела до того, що Паша став вирішувати для нас невеликі завдання з дизайну. І вже зовсім скоро ми стали працювати над поліпшенням нашого продукту і новими лендінг-сторінками з усією його командою.
Завжди здорово мати таке підстрахування для термінових завдань з дизайну або розробки. Тепер я завжди відкритий до знайомства з людьми, які знають, що потрібно робити.
Ще $265 мільйон причин
Так чи інакше, що мене найбільше приваблює в Україні – це вже досить велика стартап-екосистема, що активно розвивається. Тільки подивіться на ці цифри з The DealBook of Ukraine 2018:
- Тільки в 2017 році в українські стартапи було інвестовано $265 млн – це величезний крок вперед у 231% в порівнянні з роком раніше
- 95% від цієї суми надійшло від іноземних інвесторів
- Не менше 32 інвестицій велося іноземними венчурними фондами
- Середня сума інвестиції зросла до $500 000 на seed-раунді
Всі ці цифри показують, наскільки подорослішала і виросла тутешня стартап-екосистема.

А ще, я дуже люблю борщ :)
Автор колонки – Едмундас Бальчиконіс, литовський підприємець, засновник багатомільйонного стартапу TrackDuck, займається менторством стартапів за програмою Entrepreneur-In-Residence від інноваційного парку UNIT.City