Крижаний дім. У Лондоні знайшли стародавнє сховище для льоду

29 грудня 2018, 11:53

Археологи виявили в Лондоні величезний підземний Крижаний дім, побудований в 1780 роках.

Розташований поруч з Риджентс-парком, підземний Крижаний дім був би одним з найбільших у своєму роді, повідомляється на сайті Лондонського музею археології MOLA .

Його розміри становили значні 7,5 метра в ширину і 9,5 метра в глибину. Примітно, що камера з червоної цегли у формі яйця пережила бомбардування, незважаючи на руйнування будиночків навколо, і залишається у відмінному стані, разом зі своїм вхідним проходом і склепінчастим передпокоєм. Можливо, це свідчення "великих інженерних і будівельних здібностей, що існували в кінці 18-го століття", говорить Джейн Сіделл, інспектор стародавніх пам'ятників в історичній Англії.

Відео дня

Сховище археологи виявили під час проведення робіт по відновленню будівель, побудованих в 1819 році і серйозно пошкоджених під час Другої світової війни.

У 1820-х роках сховище використовував купець і кондитер Вільям Лефтвіч, який першим почав імпортувати лід з Норвегії. Місцевого льоду не вистачало, до того ж він був не дуже чистим. У 1822 році Лефтвіч спорядив перший корабель, який привіз 300 тонн чистого озерного льоду.

У ті часи було дуже модно подавати всілякі заморожені делікатеси на розкішних банкетах, а попит на лід був високий у закладах громадського харчування, медичних установах і підприємствах роздрібної торгівлі продуктами. Взимку лід збирали з місцевих каналів та озер і зберігали, але він часто був нечистим, тому в підсумку довелося вдатися до імпорту з Норвегії.

У 1822 році, після дуже м'якої зими, Лефтвіч зафрахтував судно, щоб зробити 2000-кілометровий кругової рейс з Грейт Ярмут в Норвегію і зібрати 300 тонн льоду. Бізнес був ризикованим: попередня спроба закінчилася невдачею, в той час як митні чиновники не розуміли, як оподаткувати новий вантаж. Проте, у випадку з Лефтвічем все пройшло вдало.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X